blízko pri človeku

Home

SKCH: Z nedeľnej zbierky bude realizovať projekty na pomoc obyvateľom Sýrie a Iraku

Dátum: 27/03/2015

Na Kvetnú nedeľu (29. marca 2015) sa uskutoční celoslovenská zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom. Z jej výťažku budú podporené projekty na pomoc presídlencom a utečencom.
Viac...

POZVÁNKA NA TLAČOVÚ BESEDU

Dátum: 26/03/2015

, ktorá sa uskutoční v pondelok 30. marca 2015 o 11:00 v sídle Slovenskej katolíckej charity na Kapitulskej 18 v Bratislave.
Viac...

Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantický obchod s otrokmi

Dátum: 25/03/2015

25. marca si každoročne pripomíname Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantický obchod s otrokmi, ktorý je príležitosťou uctiť si a pamätať na tých, ktorí trpeli a zomreli v rukách brutálnej otrockej mašinérie.
Viac...

SKCH: Na festivale Jeden svet v Prievidzi predstaví svoje aktivity aj SKCH

Dátum: 19/03/2015

Na prievidzskom festivale Jeden svet budú utečenci, ktorým SKCH pomáha, hovoriť napríklad o tom, ako sa žije v ich krajine, prečo sa rozhodli prísť na Slovensko, aké sú ich plány do budúcnosti, ale aj o tom s akými problémami sa ako utečenci stretávajú.
Viac...

Ponuka práce: Manažér/ka pre komunikáciu a PR

Dátum: 09/03/2015

Do nášho tímu v Bratislave hľadáme nového kolegu/kolegyňu.
Viac...

SKCH: Na pomoc ukrajinským presídlencom poslala obväzy aj školské pomôcky

Dátum: 03/03/2015

Materiálna zásielka bola distribuovaná v centrálnej a západnej časti Ukrajiny, niekoľko balíkov sa dostalo až do bojového pásma.
Viac...

SKCH: Pomôže chorým deťom a chudobným rodinám v Ugande a Rwande

Dátum: 18/02/2015

Pridajte sa ku kampani Pôstna krabička pre Afriku a podporte zdravotné stredisko, ktoré pomáha chudobným rodinám, centrum pre siroty a polosiroty s HIV či škôlku.
Viac...

O chorých by sme mali prejaviť viac záujmu, upozorňuje SKCH

Dátum: 11/02/2015

SKCH je najväčší poskytovateľ hospicovej starostlivosti na Slovensku a hospicovú a paliatívnu starostlivosť poskytuje v troch rezidenčných hospicoch, 12 mobilných hospicoch a prostredníctvom 22 staníc domácej ošetrovateľskej starostlivosti.
Viac...

Pomoc charity znamená pre mnohých presídlencov na Ukrajine úplne všetko

Dátum: 05/02/2015

Približne 1,6 milióna obyvateľov odišlo z Krymu a východnej Ukrajiny, aby si zachránili vlastný život. Odišli na často úplne neznáme miesta, kde sú odkázaní na pomoc iných ľudí.
Viac...

Utečenci na Blízkom východe čelia mrazivému počasiu

Dátum: 04/02/2015

Ťažký nahromadený sneh zničil mnohé prístrešky, kde žijú utečenci, a ľudia zápasia s mínusovými teplotami. Na mráz a zimu zomreli už viacerí utečenci. Mnohé z obetí sú deti.
Viac...

Sklad solidarity

Sklad solidarity poskytuje materiálnu pomoc ľuďom v núdzi a sociálne znevýhodneným osobám. Dočasne sa tiež využíva na uskladnenie humanitárnej pomoci v prípade prírodných katastrof. Viac tu

Dar lásky pre Ugandu

Slovenská katolícka charita reaguje na volanie severnej Ugandy o pomoc a stavia Centrum pre deti postihnuté HIV a AIDS v oblasti Adjumani. Viac tu

 

 

ADOPCIA NA DIAĽKU®

V rámci projektu Adopcia na diaľku®, ktorý pred 18 rokmi začala realizovať Slovenská katolícka charita (SKCH), slovenskí darcovia pomáhajú deťom v Indii, v Albánsku, na Haiti a vo Vietname, v Ugande, v Kazachstane a na Ukrajine. Viac tu

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku? 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...