Aktuality

Čo máme nové?

Charita rozváža balíčky humanitárnej pomoci v Sýrii

pridal: charita | dátum: 3. marca 2023 | kategória: Sýria

Slovenská katolícka charita(SKCH) vďaka miestnym partnerom rozváža 600 balíčkov pomoci a 600 teplých diek po mestách Aleppo a Kobane. Pomáhajú ľuďom, ktorí v dôsledku zemetrasenia prišli o svoj domov. Nateraz mnohí bývajú v stanoch a potrebujú prežiť toto kritické obdobie.

200 balíčkov doviezli nedávno do 40-tisícového mesta Kobane. Bola to prvá humanitárna pomoc, ktorú miestni dostali. „Zrútilo sa veľa budov a aj 8-poschodová bytovka v centre. Ešte stále presne nevieme, koľko ľudí tu zahynulo,“ opisuje situáciu v Kobane šesťdesiatnik Simon z partnerskej organizácie Nan, ktorá sa spojila s dlhoročným partnerom SKCH, Shingala Azad. Teraz spoločne vezú 400 balíkov do Aleppa. Balíčky obsahujú základné potraviny, hygienické potreby a kojenecké mlieko, v samostatných balíkoch sú deky. Vďaka viac ako 3000 darcom, ktorí prispeli do zbierky SKCH na pomoc obetiam zemetrasenia v Sýrii a Turecku, tak budú môcť matky nakŕmiť svoje deti a aspoň na chvíľku sa zohriať.

Aktuality z pomoci Slovenskej katolíckej charity vo svete nájdete aj na FB stránke Charita vo svete.

Núdzni, ktorí pre zemetrasenie, už 12 rokov trvajúcu vojnu a ďalšie dôvody prišli o svoj domov budú potrebovať dlhodobú pomoc. Vďaka spolupráci s lokálnymi partnermi pomáha SKCH v Sýrii už od roku 2017. Podporiť dlhodobú pomoc môžete príspevkom na účet: SK93 1100 0000 0029 4546 3097.