Aktuality

Čo máme nové?

Irak: Po požiari zabezpečila Charita rodinám v utečeneckom tábore štvorplatničky

pridal: charita | dátum: 9. septembra 2021 | kategória: Irak

Po júnovom požiari sa 184 vnútorne vysídlených rodín z tábora Sharya ocitlo opäť bez strechy nad hlavou. O pomoc pre nich nás požiadal naš partner Shingala Azad, ktorý bol rodinám ihneď nablízku. Zhorené stany a fakt, že ide o rodiny jezídov, ktorí tu našli útočisko už v roku 2014, nás popohnali k urýchlenej akcii. Štvorplatničky dnes majú svojich majiteľov a už sa na nich aj varí.

Zasiahnuté rodiny v minulosti utiekli pred prenasledovaním ISIS. Teraz potrebovali pomôcť so zabezpečením toho najzákladnejšieho: „Zástupcovia utečeneckého tábora se rozhodli namiesto stanov postaviť vysídleným obyvateľom malé domčeky, aby sa tak predišlo novému požiaru. Mnohé potrebné veci ako deky, ventilátory a sporáky ste poskytli vy a ďalšie organizácie. V mene týchto jezídskych rodín vám ďakujeme za prejavenú solidaritu,“ hovorí humanitárna pracovníčka Šárka Petrová z organizácie Shingala Azad.

Rýchlu reakciu cez materiálnu pomoc nám umožnila neutíchajúca štedrosť Slovákov

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispievate na pomoc Charity utečencom a vnútorne vysídleným osobám na Blízkom východe. Vážime si vaše obety a naďalej prosíme spolu s pápežom Františkom o modlitby za tento ťažko skúšaný región. Bratské spoločenstvo tak vytvárame nielen s kresťanmi, ale aj s jezídmi, ktorí si prechádzajú v regióne rovnako zložitými ťažkosťami v súvislosti s ich náboženským presvedčením.

Pomôcť môžete aj vy prostredníctvom
verejnej zbierky Človek v núdzi

Číslo účtu: SK93 1100 0000 0029 4546 3097

alebo pomocou darcovskej stránky.
Ďakujeme!