Aktuality

Čo máme nové?

Pomoc na Ukrajine: Správy z Caritas Donetsk

pridal: charita | dátum: 8. marca 2022 | kategória: Ukrajina

Prečítajte si, ako pomáhajú zamestanci Caritas Donetsk v meste Dnipro, do ktorého sa nútene presťahovali ešte v roku 2014.

„Množstvo kolegov cez deň pomáha priamo v teréne. Nateraz sme prichýlili 20 ľudí, najmä matky s deťmi. Utiekli z bojovej zóny a nestihli si so sebou vziať ani to najnutnejšie ako hygienické potreby, potraviny, lieky. Teraz sa snažíme o to všetko postarať,“ informovala nás Svitlana z tímu Caritas Donetsk.

Rodiny si vďaka poukážkam, ktoré sme zaobstarali v spoločnom projekte, mohli zakúpiť lieky, dostali aj potravinové balíčky a hlavné hygienické potreby – zubnú pastu, kefku, mydlo, sprchové gély, šampón a ďalšie. Vďaka nášmu dlhodobému partnerstvu a darcom zo Slovenska má Caritas Donetsk v tíme psychológov, ktorým nechýbajú skúsenosti s pomocou vnútorným vysídlencom. Rodinám venujú svoj čas, dobré srdce a počúvajú, čo prežívajú.

📷 Na fotkách sú rodiny, o ktoré sa momentálne stará tím Caritas Donetsk.

V zbierke, ktorú charita vyhlásila na pomoc ľuďom z Ukrajiny sa vyzbieralo už vyše 750 000 €. Z tejto sumy bolo uvoľnených 40-tisíc zaslaných ukrajinskej charite (Caritas – Spes), ktorá je nasadená v pomoci miestnym, a 25-tisíc diecéznym a arcidiecéznym charitám na Slovensku, ktoré poskytujú akútnu pomoc utečencom na Slovensku.

Prispieť na pomoc Ukrajine je možné aj naďalej na www.charita.darujme.sk/ukrajina/ alebo prevodom na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, VS 380.