Aktuality

Čo máme nové?

Pomôžme obetiam tragédie v Dnipre

pridal: Ján Košta | dátum: 16. januára 2023 | kategória: Ukrajina

„Dnes je už najmenej 40 mŕtvych a približne 75 zranených. Prebiehajú pátracie operácie. V jednom okamihu zostalo bez strechy nad hlavou 1 000 ľudí. Teraz sa presídľujú do útulkov a do táborov. Naša Charita neostala bokom a už pomáha ľuďom v núdzi. Mnoho ľudí potrebuje humanitárnu a psychologickú pomoc,“ opisuje situáciu po tragédií v Dnipre Svitlana Šuch z Карітас Донецьк у м. Дніпро.

Keď zostrelená ruská raketa zasiahla budovu v obytnej štvrti Dnipra, vo veľkej miere zasiahla aj činnosť nášho dlhoročného partnera na východe Ukrajiny – Caritas Donetsk. Jeho pracovníci a dobrovoľníci sú na mieste a pomáhajú:

👉 varia a rozdávajú boršč,
👉 podávajú teplé nápoje,
👉 hľadajú ubytovanie pre ľudí, ktorí prišli o svoj domov,
👉 a poskytujú prvú psychologickú pomoc.

❤️Pridajte svoju ruku k pomoci:
https://charita.darujme.sk/pomozme-ukrajine/

Vďaka vašim darom a vďaka finančnej podpore SlovakAid môžeme aj my ako Slovenská katolícka charita byť na blízku tým ľuďom na Ukrajine, ktorí sa ocitajú zrazu bez domova a bez akýchkoľvek finančných zdrojov na živobytie. Naša spolupráca s Caritas Donetsk siaha do roku 2019 a v súčasnej dobe je prevažne zameraná na poskytovanie prvej psychologickej pomoci dospelým a deťom zasiahnutými vojnou a na distribúciu poukážok, ktoré im zabezpečia životne dôležité potreby – potraviny, lieky a drogéria.

🙏Každou modlitbou aj finančným príspevkom sa tak stávame súčasťou tejto dôležitej pomoci! VĎAKA, každý jeden váš dar bude odovzdaný tým najpotrebnejším.