Charita pozýva k zmysluplnému pôstu kampaňou Pôstna krabička | Slovenská katolícka charita


Charita pozýva k zmysluplnému pôstu kampaňou Pôstna krabička

pridal: charita | dátum: 28. februára 2023 | kategória: Rozvojová spolupráca

Slovenská katolícka charita(SKCH) pozýva k solidarite s núdznymi v Afrike cez kampaň Pôstna krabička už po 12. krát. Papierové krabičky, do ktorých môžete vložiť svoj dar, si môžu záujemcovia objednať už teraz na www.postnakrabicka.sk alebo vyzdvihnúť v kostoloch po 6. marci.

Flower – dievčatko z krabičky

Príbeh pomoci, ktorý tento rok zdobí Pôstnu krabičku, berie darcov do africkej Rwandy. Je o 6-ročnom dievčatku Flower, ktorá má detskú mozgovú obrnu. Vďaka podpore zo Slovenska sa naučila chodiť. Bolo to v septembri, keď v rehabilitačnom centre rehoľných sestier v Cyangugu cvičila s fyzioterapeutom. Bez podpory SKCH by sa tam nedostala.

Minulý týždeň navštívil Flower monitorovací tím SKCH: „Bola mierne nachladnutá, ale hneď ako si odpočinula sa rozbehla za nami. Domček, v ktorom bývala s babkou sa im zrútil a tak si musia platiť nájom. Ešte uvidíme, ako môžeme pomôcť,“ opisuje návštevu Martin Vittek, projektový manažér SKCH, ktorý práve je na monitorovacej ceste v Afrike.

SKCH chce tento rok podporiť ďalších minimálne 40 detí, ktoré sú choré a potrebujú pomôcť. Dary môžete posielať na účet verejnej zbierky: SK03 1100 0000 0029 4446 3095. „Prežiť pôst zmysluplne a dobrovoľne si vybrať čoho sa vzdáme je úžasná výzva. Pôstna krabička nám v tom môže pomôcť. Výborne funguje ako nástroj na učenie sa striedmosti pre deti a rodiny,“ pozýva k zapojeniu sa Ján Košta, koordinátor zbierky. Vďaka štedrým darcom dokáže SKCH spolu s lokálnymi partnermi pomáhať núdznym v Afrike počas celého roka.

Pomoc SKCH v Afrike

Slovenská katolícka charita prevádzkuje v Ugande centrum Gift of Love pre 55 HIV pozitívnych detí, škôlku pre 100 chudobných detí v dedinke Unna a vedie ročné remeselné kurzy pre 60 mladých v Dielni sv. Jozefa. Tento rok chce dokončiť výstavbu murárskej dielne, a postaviť kuchársku dielňu a internát pre nových študentov. V Rwande SKCH vzdeláva 120 škôlkarov v Kultúrnom centre sv. Vincenta Pallotti v Kibeho a doučuje rovnaké množstvo školákov. Pre rodičov týchto detí chystá kurzy výroby ružencov.