Dobrovoľníci majú aj v tomto roku dvere na charite otvorené | Slovenská katolícka charita


Dobrovoľníci majú aj v tomto roku dvere na charite otvorené

pridal: charita | dátum: 24. januára 2023 | kategória: Aktuality

Mnohé podujatia a aktivity by sa bez pomoci dobrovoľníkov nedali na charite zrealizovať. Zaujímavé príležitosti, ako sa môžu zapojiť, na nich čakajú už na jar.

Prínos dobrovoľníkov je celoročný – sprevádzajú charitu na mnohých podujatiach, pomáhajú s ich prípravou alebo trávia čas pri aktivitách v charitných dielničkách. Tak tomu bolo aj na sklonku roka, kedy pomáhali s výrobou vianočných oblátok, sviečok či koláčikov.

Zapájajú sa aj firmy

Okrem jednotlivcov sa do aktivít môžu zapojiť aj pracovné kolektívy, ktoré považujú firemné dobrovoľníctvo za dobrú príležitosť niekomu pomôcť. „Vianočných dielničiek sa napríklad zúčastnili aj zamestnanci z finančného oddelenia Tesco Stores SR, ktorí zo dňa na deň upiekli viac ako 500 perníkov, tie sa tiež predávali v charitnom stánku na vianočných trhoch,“ uviedla koordinátorka dobrovoľníkov Danka Farkašová. Finančné prostriedky, ktoré sa získali z ich predaja, pomôžu charite v rozvoji ďalších dobrovoľníckych aktivít aj v novom roku. Rovnako pomôžu aj núdznym, pre ktorých plánuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s dobrovoľníkmi chce napríklad aspoň raz mesačne prichystať a distribuovať teplý pokrm.

Komunitné centrum v záhrade

Už na jar sa charita plánuje pustiť do úpravy záhrady na Kapitulskej ulici v Bratislave, do pomocných prác plánuje opäť zapojiť dobrovoľníkov, a to nielen pri údržbe ale aj pri organizovaní prípadných podujatí. „Radi by sme tu vytvorili komunitný priestor, kde by sa návštevníci cítili dobre a kde by sme mohli robiť zaujímavé podujatia, besedy či workshopy,“ opísala Danka Farkašová.

Revitalizáciu záhrady možno podporiť aj teraz,  a to v predajniach Tesco v bratislavskom Starom Meste, kde za ňu možno hlasovať vhodením žetónu. Spoločnosť Tesco následne venuje charite istý finančný obnos podľa celkového umiestnenia spomedzi iných projektov. Charita vopred ďakuje tým, ktorí venujú svoj žetón tomuto projektu.

O všetkých aktivitách pre dobrovoľníkov aj s ponukami na zapojenie sa dozviete viac na našom webe či prostredníctvom sociálnych sietí.  Ak by ste mali záujem sa k nim pripojiť, kontaktujte nás na adrese dobrovolnici@charita.sk alebo na telefonnom čísle 0904 980 493.

Kde všade pomáhali dobrovoľníci v uplynulom roku, si môžete pozrieť tu: