Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 21 ton potravín a hygieny | Slovenská katolícka charita


Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 21 ton potravín a hygieny

pridal: charita | dátum: 7. júla 2023 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita je povďačná za prejav solidarity, ktorú darcovia opäť prejavili a aj v náročných časoch sa rozhodli podeliť o potraviny a hygienu s núdznymi.

Letná potravinová zbierka prebiehala v dňoch 16. a 17. júna v 76 predajniach spoločnosti Tesco. Počas nej sa zákazníci mohli rozhodnúť podporiť charitu nákupom potravín a hygienických pomôcok, ktoré prerozdelí medzi núdznych ľudí. Celkovo sa tak podarilo vyzbierať 21 ton potravín a drogérie v hodnote 56 tisíc eur. K celkovému objemu sa ešte priráta pomoc z online nákupov uskutočnených do 30. júna.

Slovenská katolícka charita ďakuje všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli. „Potraviny a hygienické pomôcky budeme distribuovať jednotlivcom – rodinám v núdzi i seniorom, časť zo zbierky pôjde aj do našich zariadení, v ktorých našli domov desiatky opustených či na pomoc druhých odkázaných detí, zdravotne znevýhodnených či starších ľudí,“ vysvetlil koordinátor zbierky za charitu Erik Elek.

Veľká vďaka patrí dobrovoľníkov, ktorí pozývali verejnosť zapojiť sa
do zbierky počas dvoch dní.

„Potravinová zbierka v Tescu je najväčšou svojho druhu a už desaťročie pomáha tým najzraniteľnejším, ako sú napríklad rodičia samoživitelia či dôchodcovia. Letnú potravinovú zbierku sme zorganizovali aj na základe informácií od našich charitatívnych partnerov, ktorí avizujú nárast ľudí v núdzi. Veríme, že 21 ton doteraz vyzbieranej pomoci sa dostane na správne miesta čo najskôr. Po skončení zbierky Tesco navyše daruje charitatívnym organizáciám sumu vo výške 10 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov– v kamenných predajniach aj cez Tesco Online nákupy,“ uviedla  Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.