Viac než stovka detí privíta školský rok v nových uniformách | Slovenská katolícka charita


Viac než stovka detí privíta školský rok v nových uniformách

pridal: charita | dátum: 31. júla 2023 | kategória: Adopcia na diaľku®

Cieľ projektu: Nákup školských uniforiem pre 140 detí
Pomoc sumou: 2 850 €
Detské centrum/organizácia: Caritas Vietnam
Dátummáj – jún 2023

Malé projekty Adopcie na diaľku® vznikli, aby sme mohli pomôcť deťom riešiť ich vzdelávanie, chudobu a ťažkosti každodenného života.

Caritas Vietnam je náš dlhoročný partner v projekte Adopcia na diaľku®. Koordinátorka projektu vo Vietname sestra Mary Magdalene nás poprosila o pomoc pri zakúpení nových školských uniforiem pre deti.

Vo svojej žiadosti, okrem iného, napísala: „Blížiaci sa nový školský rok je pre rodičov vždy stresujúci. Okrem potrebných školských pomôcok musia deťom zadovážiť aj nové školské uniformy, čo predstavuje pre každú rodinu veľkú finančnú záťaž, ktorú si väčšina z nich nemôže dovoliť“.

Prevažná väčšina škôl vo Vietname vyžaduje nosenie školských uniforiem. Dievčatá, ktoré navštevujú strednú školu, potrebujú dva druhy uniforiem. Jedna je bežná na každodenné nosenie a druhú, nazývanú áo dài, čo sú dlhé biele šaty, nosia stredoškoláčky pri slávnostných príležitostiach. Deti, ktoré žijú v stredných a severných oblastiach Vietnamu, potrebujú tiež dva druhy uniforiem. Jednu majú do teplého počasia a druhú nosia počas chladných dní.

Prostredníctvom tohto Malého projektu mohla Caritas Vietnam zakúpiť školské uniformy pre 140 detí z najchudobnejších rodín.

Po ukončení realizácie projektu nám sestra Mary Magdalene napísala: „Vďaka tomuto projektu sme mohli kúpiť 280 sád uniforiem. O to viac sa deti tešia na nový školský rok, pretože ho budú môcť zahájiť v nových uniformách. Častokrát sa totiž stáva, že deti musia použiť uniformu z predchádzajúcich rokov, ktorá im je väčšinou už malá, prípadne ošúchaná a trhá sa. Neraz tak boli terčom posmechu niektorých svojich spolužiakov. Chcela by som veľmi pekne poďakovať nielen vo svojom mene, ale aj v mene všetkých detí a ich rodičov projektu Adopcia na diaľku® – Malé projekty, a hlavne slovenským darcom za ich štedré a láskavé srdcia. Nech Vás všetkých žehná Boh, náš Spasiteľ“.

Prostriedky na realizáciu Malých projektov získavame z darov, ktoré nám zasielate cez darcovskú stránku,  ako aj z príspevkov darcov zapojených do Adopcie na diaľku®. Pomôcť deťom môžete jednorazovo, príležitostne alebo pravidelne bez akýchkoľvek záväzkov darom v ľubovoľnej výške. Ďakujeme.