Aktuality

Čo máme nové?

Staviame pekáreň pre chudobných v Sýrii

pridal: charita | dátum: 19. októbra 2023 | kategória: Sýria

Zohnať chlieb je pre chudobné rodiny na severovýchode Sýrie veľký problém. Ráno sa postavíte do rady a čakáte či sa na vás usmeje šťastie. V dedinke Mizgefte sa to pokúsi zmeniť nová pekáreň postavená z darov zo Slovenska.

Voňa čerstvého chleba sa v dedinke Mizgefte, blízko hraníc s Tureckom a Irakom, roznesie už o mesiac. Zásobovať bude malé usadlosti v okolí mestečka Kahtanieh. Pracovať v nej budú miestne ženy a muži, ktorí tu nemajú veľa pracovných príležitostí.

„Vytiahnuté múry, položené obklady a veľa skrytej práce je za nami a našim partnerom Nan humanitarian organization,“ hovoria naše kolegynky Alenka s Jankou, ktoré spolu navštívili Sýriu v októbri. Videli, že v krajine je stále krízová situácia a bohužiaľ sa zhoršuje.

Charita chce miestnym ľuďom pomôcť, aby mohli zostať doma. Na monitorovacích cestách naši pracovníci vidia, že ak budú mať ľudia dôstojné podmienky na život a výchovu detí mnohí radšej zostanú doma.

Pekáreň staviame vďaka vašim darom do Zbierky na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom. Držte nám palce, aby sa napriek nedostatku elektriny podarilo pekáreň úspešne dokončiť.