Aktuality

Čo máme nové?

Charita spúšťa zbierku na pomoc s kúrením pre rodiny na Ukrajine

pridal: charita | dátum: 6. novembra 2023 | kategória: Ukrajina

Slovenská katolícka charita vyhlasuje humanitárnu zbierku na pomoc najbiednejším rodinám a seniorom na Ukrajine. Blížiace sa mínusové teploty si totiž vyžadujú naliehavú pomoc s kúrením a teplým jedlom.

„Naším cieľom je priniesť úľavu tým, ktorí trpia a boja sa tejto zimy na Ukrajine. Chceme pomôcť rodičom, ktorí nemajú čím zakúriť, aby bolo ich deťom teplo a starkým žijúcim na pokraji chudoby, ktorí si nedokážu zabezpečiť teplé jedlo. Každý váš dar ich zahreje a umožní im prežiť ťažké obdobie,“ pozýva k štedrosti Dominika Šimonffyová, humanitárna manažérka SKCH zodpovedná za projekty na Ukrajine.

Darovať teplo môžete na darovacej stránke: https://charita.darujme.sk/darujte-teplo/. Už za dar 50 eur bude mať konkrétna rodina vykúrený domov na 2 týždne. Za dar 20 eur zahreje 10 seniorov teplá polievka či iné jedlo pripravené s láskou. Charita tak aj s vašou pomocou podá pomocnú ruku vyše 1300 ľuďom v núdzi.

O takúto formu adresnej pomoci požiadala Slovenskú katolícku charitu ukrajinská charita. V Chernihive a okolí chce priniesť teplo domova až do 250 rodín. Každej z nich treba na zimu 8 metrov kubických palivového dreva. Kúriť budú v kachliach, ktoré im tiež zabezpečuje charita.

Vďaka dlhoročnej spolupráci s Caritas Donetsk, ktorá pôsobí v Dnipre sa pomoc zo Slovenska dostane aj do miestnej charitnej vývarovne. Tá sa chystá na najkrízovejšie obdobie v roku. Teplý obed a milé slovo v nej počas zimy bude hľadať denne cez 300 osamelých seniorov a ľudí, ktorí nemajú stály domov. Zo Slovenska im môžeme pomôcť na diaľku darom a modlitbami a miestni pracovníci charity skutkom služby. Podporme ich v tom.

Charita vopred ďakuje za každý príspevok, malý či veľký, ktorí zahreje tých, ktorí trpia a vyprosuje hojnosť Božieho požehnania štedrým darcom.