Distribúcia potravinových a hygienických balíkov (Al Hassaka, Sýria) – 2018

Názov projektu: Distribúcia potravinových a hygienických balíkov (Al Hassaka, Sýria) – 2018
Miesto implementácie: Governorát Al Hassaka, Sýria
Obdobie podpory projektu: júl – september 2018
Počet príjemcov pomoci: 3 917
Suma na podporu projektu: 50 000,- EUR

Governorát Al-Hassaka sa nachádza v severovýchodnej Sýrii je samostatne spravovaným územím, ktoré kontroluje jedna z kurdských frakcií a predstavuje relatívne bezpečnú časť Sýrie, ktorá nebola priamo zasiahnutá prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom v krajine. Preto sa na jeho území zhromažďujú vnútorne presídlené osoby, z iných regiónov Sýrie t.j. utečenci vo vlastnej krajine alebo utečenci zo susedného Iraku. Momentálne ich tu žije viac ako 400 tisíc.

Rodiny na úteku často nemali možnosť zobrať si so sebou takmer nič a preto im teraz počas dlhodobého pobytu mimo ich domova chýbajú základné veci, potrebné pre život. Okrem toho sa zvýšený počet obyvateľov v región a jeho čiastočná izolácia (na juhu občianska vojny v Sýrii, na severe Turecko, ktoré je v konflikte s miestnou kurdskou frakciou a na východe súperiaca kurdská strana, ktorá kontroluje severný Irak) prejavuje aj v nedostatku spotrebného tovaru.

Cieľom projektu je podporiť zraniteľné rodiny utečencov a vnútorne presídlené osoby, ktoré sú zasiahnuté prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom v krajine, prostredníctvom distribúcie 401 hygienických a 401 potravinových balíkov. Balíky poskytnú pomocľuďom v núdzi v okresoch: Al-Hassaka, Al-Qamishli, Al-Malikiyah a Al-Qahtaniyah.