Aktuality

Čo máme nové?

V Dnipre varí charitná vývarovňa teplé obedy pre 140 núdznych

pridal: charita | dátum: 30. januára 2024 | kategória: Ukrajina

Túto zimu dokážeme s Vašou pomocou darovať teplý obed osamelým seniorom a ľuďom so zdravotnými problémami. Vďaka našej zimnej výzve, na ktorú ste mnohí prispeli, tak neostane bez teplého jedla až 140 ľudí v núdzi, ktorí sa museli presťahovať do Dnipra.

V charitnej vývarovni dokážeme v spolupráci s miestnou charitou Карітас Донецьк у м. Дніпро denne nasýtiť 140 ľudí na pokraji chudoby. Za každým z nich sa skrýva príbeh. „Sme presídlenci a som tu aj s mojou 88-ročnou mamkou, ktorá sa už ťažko pohybuje. Humanitárnu pomoc nemôžeme dostávať hocikde, pretože ju nemôžem dlho nechať samú. Je pre nás dôležité, že dostávame teplé obedy. Úprimne vám ďakujeme,“ hovorí seniorka, ktorá každý deň chodieva do charitnej vývarovne po teplý obed pre seba a svoju mamu.

„Som dôchodca a moja manželka pred 12 rokmi utrpela porážku. Som veľmi vďačný za jedlo, ktoré tu pre nás dostanem. Vždy je výborne navarené, robíte skvelú prácu pre dôchodcov a ľudí v núdzi,“ odkazuje v jednom z videí starší pán.

V charitnej vývarovni dostávajú ľudia okrem teplej polievky aj milé slovo. Spolu s vašou pomocou sme vyzbierali dostatok financií na fungovanie vývarovne počas 3 nachladnejších mesiacov v roku. Pani kuchárky tak majú dobre platenú prácu a núdzni ľudí, na ktorých sa môžu obrátiť. Sme radi, že môžeme pomáhať tam, kde je to najviac potrebné.