Aktuality

Čo máme nové?

Vyhlasujeme zbierku na pomoc Turecku a Sýrií po ničivých zemetraseniach

pridal: charita | dátum: 6. februára 2023 | kategória: Sýria

Na pomoc Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok ráno zasiahli ničivé zemetrasenia vyhlasuje Slovenská katolícka charita (SKCH) celonárodnú zbierku. Ľudia môžu posielať finančnú pomoc pre tých, ktorí prišli o všetko, prostredníctvom stránky alebo účtu Charity.

Počet mŕtvych po ničivých zemetraseniach, ktoré dnes nad ránom zasiahlo Turecko a Sýriu, presiahol podľa posledných informácií viac ako 1600. Otrasy s magnitúdou 7,8 zničili mnohé budovy na oboch stranách hranice a vystrašení obyvatelia vybiehali do zasnežených ulíc počas studenej zimnej noci. „Naším poslaním vždy bolo aj je byť blízko pri človeku, a preto sme ani na chvíľu nezaváhali a rozhodli sa pomôcť,“ hovorí generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech. 

Finančné prostriedky zo zbierky budú použité na humanitárnu pomoc najviac zasiahnutým rodinám a jednotlivcom. Slovenská katolícka charita pomáha v Sýrii od roku 2017 prostredníctvom nášho partnera Syriac Cross. Odvtedy sa nám podarilo dokončiť 11 projektov a ďalšie 3 momentálne realizujeme. Zameriavame sa na podporu kresťanských komunít, vzdelávanie a zabezpečenie základných životných potrieb pre núdznych.

Vyjadrite svoju solidaritu cez stránku https://charita.darujme.sk/775 alebo darom na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, variabilný symbol 5090.

Zdroj foto: AFP