Aktuality

Čo máme nové?

Babičku Naďu presťahovala vojna

pridal: charita | dátum: 17. novembra 2022 | kategória: Ukrajina

Naša pomoc vstúpila do života pani Nadi len nedávno. Táto čiperná 80-ročná babička žila celý život v Doneckej oblasti v mestečku Bachmut. Pamätá si dokonca ako tam počas ll. svetovej vojny jedli s rodinou pečené žaluďe. Vďaka dnešnej vojne prišla o dom.

So slzami v očiach spomína na deň, keď musela opustiť svoj domov. V ten strašný deň zasiahol jej domov ruský granát a všetky okná v byte okamžite vyleteli von. „Je to zázrak, že som prežila. Pravdepodobne ma chráni Boh,“ hovorí pani Naďa.

Projekt je spolufinancovaný z programu oficiálnej rozvojovej pomoci SR, SlovakAid a tiež vďaka štedrosti darcov, ktorí prispeli cez Slovenskú katolícku charitu na pomoc obetiam vojny na Ukrajine.

Evakuovala sa do mesta Dnipro. Ocitla sa na bezpečnejšom mieste, kde sa konečne mohla vyspať. Telo starej ženy však bolo dlho pod psychickým tlakom, a preto sa cítila úplne zničená a veľmi unavená. Susedia, u ktorých pani Naďa žije, jej rozprávali o našom spoločnom projekte s Caritas Donetsk. Tak sa dostala na psychologický tréning „Stres a jeho vplyv na ľudský organizmus“, kde dostala jednoduché rady, ako nájsť silu žiť ďalej.

💌Taktiež pani Nadiya získala poukážky na potraviny, hygienické potreby a lieky. Povedala, že je úprimne vďačná darcom a tímu projektu za ich srdečný prístup, podporu v ťažkej situácii a poskytnutú pomoc.

Pošlite poukážku na potraviny či lieky ľuďom z Ukrajiny🇺🇦, ktoré ušli pred vojnou do o čosi bezpečnejších oblastí svojej krajiny. Ďakujeme.