Biskupi z Indie ocenili slovenskú pomoc v projekte Adopcia na diaľku® | Slovenská katolícka charita


Biskupi z Indie ocenili slovenskú pomoc v projekte Adopcia na diaľku®

pridal: wp-dev | dátum: 23. septembra 2011 | kategória: Aktuality

Biskupi z Indie dnes ocenili pomoc Slovákov, ktorí sú zapojení do projektu Adopcia na diaľku®. Projekt oslavuje 15. výročie svojho vzniku. Slovenská katolícka charita, ktorá ho zastrešuje, pri tejto príležitosti novinárom priblížila jeho výsledky. Na spoločnom stretnutí nechýbali ani traja indickí biskupi – Msgr. Gerald Lobo (biskup diecézy Shimoga), Msgr. Aloysius Paul D´Souza (biskup diecézy Mangalore), Msgr. Robert Miranda (biskup diecézy Gulbarga) a generálna predstavená a koordinátorka projektu Adopcia na diaľku v Indii na Slovensku Maria Goretti Quadros.

“V mojej vlastnej diecéze je podporovaných dobrodincami zo Slovenska 310 detí. Vďaka podpore získalo 81 detí vzdelanie a vďaka tomu majú lepšie šance na vzdelanie. Môžem vás ubezpečiť, že celá čiastka, ktorú dostávame, sa minie, na podporu detí. Deti, ktoré sú vybraté, sú najmä deti z chudobných rodín a tých, čo majú sociálne problémy,” uviedol biskup Msgr. Gerald Lobo pred novinármi. Dodal, že bez tejto finančnej podpory by mnohé z nich nemali prístup k vzdelaniu.

“Vďaka tomu, že dostanú vzdelanie, tak sa nepomôže iba deťom, ale celej komunite a rodinám k väčšiemu rozvoju. Vďaka tejto podpore sa rozvíjajú celé rodiny a integrujú sa v rámci rozvoja celej komunity,” povedal biskup. Priblížil aj jednu z ďalších foriem pomoci, ktorú realizujú v Indii. “Špeciálne ženy sa snažíme v Indii organizovať do takých svojpomocných skupín. Ide o skupiny od 15 do 20 žien. Stretávajú sa tak raz mesačne. A snažíme sa ich vzdelávať, zvyšovať ich povedomie. takisto sú informované o možnostiach, ktoré poskytuje vláda a rôznych podporách, ktoré môžu využiť. Aby z toho mala prospech celá rodina,” povedal.

Biskup Msgr. Lobo v závere poďakoval biskupom a personálu charity za projekt Adopcia na diaľku®. “Ďakujem biskupom a personálu charity, ktorí pracujú v mene svojej diecézy, ale aj v mene všetkých diecéz. Verím, že tá spolupráca sa bude rozvíjať,” dodal.

AUDIO ZÁZNAMY ZO STRETNUTIA TU

zdroj:www.tkkbs.sk
FOTOGRAFIE zo stretnutia s novinármi TU