Charita opäť otvorila svoje brány počas podujatia Kapitulské dvory | Slovenská katolícka charita


Charita opäť otvorila svoje brány počas podujatia Kapitulské dvory

pridal: wp-dev | dátum: 9. mája 2016 | kategória: Aktuality

Obyvatelia Bratislavy, ako aj návštevníci z celého Slovenka mali v sobotu 7. mája možnosť nazrieť do bežne uzavretých dvorov a záhrad cirkevných a súkromných domov na Kapitulskej ulici. História Kapitulskej ulice siaha až do 14. storočia, a preto patrí medzi najstaršie ulice v Bratislave. Okrem samotných priestorov za múrmi stredovekých domov bol pripravený aj bohatý sprievodný program a ulička tak v tento deň ožila prácami remeselníkov, hudobníkov a výtvarníkov, ktorí prezentovali svoje práce v niekoľkých pouličných stánkoch.

Slovenská katolícka charita, ktorá sa zúčastňuje tohto podujatia pravidelne, sprístupnila tento rok dvor a krásnu záhradu pod mestskými hradbami. Zamestnanci SKCH pripravili pre návštevníkov program zameraný na prezentáciu činnosti a aktivít, ktorými pomáha ľudom v núdzi. Na dvore boli pripravené stoly s viacerými propagačnými materiálmi, ako aj výstava fotografií z Ugandy, kde SKCH prevádzkuje Centrum Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. V záhrade SKCH bola prezentácia Projektu Stop obchodovaniu s ľuďmi, v rámci ktorej si mohli návštevníci prezrieť a prípadne aj zakúpiť výrobky klientov. Projekt Rafael III. spolu so svojimi klientmi pripravil afgánsky kútik, kde bolo možné ochutnať koláč Baklavu, alebo si nechať ozdobiť ruky ornamentmi z henny.

Vďaka krásnemu slnečnému počasiu sa podujatie veľmi vydarilo a naše poďakovanie patrí všetkým zamestnancom, ako aj klientom, ktorí sa na jeho organizácii aktívne podieľali.