Charita pomáha obyvateľom Afrického rohu | Slovenská katolícka charita


Charita pomáha obyvateľom Afrického rohu

pridal: wp-dev | dátum: 13. októbra 2011 | kategória: Aktuality

Vatikán (6. októbra, RV) – Záver včerajšej generálnej audiencie patril naliehavej výzve Benedikta XVI.. Pápež opätovne apeloval na medzinárodné spoločenstvo a ľudí dobrej vôle, aby pokračovali v pomoci obyvateľom Afrického rohu. Viac ako 12 miliónov obyvateľov Somálska, Kene a Etiópie postihlo najhoršie sucho za posledných 60 rokov a v krajinách sa šíri hladomor. Svätý Otec požiadal všetkých veriacich o „modlitby a konkrétnu pomoc mnohým bratom a sestrám, ktorí sú tak tvrdo skúšaní, najmä deťom, ktoré denne v tomto regióne umierajú na choroby a nedostatok vody a jedla“.
Katolícka Charita rozbehla v afrických regiónoch postihnutých suchom programy humanitárnej pomoci. Viac ako miliónu obyvateľov priniesla potraviny, pitnú vodu a ďalšie zásoby v hodnote 30 miliónov eur.
Pápežská rada cor unum, s cieľom lepšej koordinácie humanitárnej pomoci, zorganizovala na piatok, 7. októbra, stretnutie vo Vatikáne. Zúčastnia sa na ňom zástupcovia katolíckych i anglikánskych charitatívnych organizácií. –ľr-

zdroj:www.radiovaticana.org

Pomôcť môžete aj vy a to dobrovoľným príspevkom na číslo účtu:

4008058424/7500 v ČSOB, variabilný symbol 178. Názov účtu je Slovenská katolícka charita.

SKCH vopred ďakuje všetkým darcom za ochotu pomôcť.

Viac info o zbierke na pomoc krajinám východnej Afriky, ktoré sa ocitli na pokraji hladomoru. TU