Ďakujeme za podporu Zbierky školských pomôcok | Slovenská katolícka charita


Ďakujeme za podporu Zbierky školských pomôcok

pridal: charita | dátum: 8. septembra 2021 | kategória: Aktuality

12. ročník populárnej Zbierky školských pomôcok sa blíži ku koncu. Ostáva ešte necelý týždeň, aby ste priniesli nové alebo použité školské pomôcky do viac ako 71 zberných miest po celom Slovensku.

Zbierku môžete podporiť aj finančne prostredníctvom https://charita.darujme.sk/socialne-stipendium/. Výťažok bude použitý na sociálne štipendium pre desiatky detí, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácií. Vďaka Vašej pomoci budú môcť ísť na školský výlet, rozvíjať svoj talent, doučovať sa v predmetoch, ktoré počas dištančného vzdelávania nestíhali alebo jednoducho navštevovať školskú družinu.

Do Zbierky sa tento rok zapojila aj verejná správa; už po tretíkrát prevzal záštitu primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo, ktorý zverejnil aj podporné video na svojich sociálnych sieťach.

Už druhý rok bolo zberným miestom aj Pedagogická fakulta Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici.

Zástupcov Slovenskej katolíckej charity prijala v Prezidentskom paláci aj samotná prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá nielen darovala niekoľko plných tašiek, ale aj finančné prispela na sociálne štipendium vo výške 500,- €. Touto cestou by sme sa všetkých darcom chceli poďakovať za podporu a zdieľanie tejto krásnej myšlienky!