K Národnému týždňu charity sa nasvietením pridala Bratislava, Trnava i Prešov | Slovenská katolícka charita


K Národnému týždňu charity sa nasvietením pridala Bratislava, Trnava i Prešov

pridal: charita | dátum: 20. júna 2023 | kategória: Aktuality

Bratislavský hrad, Primaciálny palác i Reštaurácia UFO v Bratislave v pondelok večer svietili inak ako býva zvykom . Svojím nasvietením chceli upozorniť na pôsobenie charity na Slovensku, pridala sa k nim aj trnavská a prešovská radnica či Galéria Caraffova väznica.

Slovenská katolícka charita sa počas Národného týždňa charity snaží pritiahnuť pozornosť na svoje poslanie a činnosť, ktorú zastáva v sociálnej oblasti. Tradične preto po celom Slovensku prebiehajú aktivity, ktoré pripravujú jednotlivé arci/diecézne a eparchiálne charity na Slovensku a v rámci ktorých prizývajú verejnosť nahliadnuť na svoju činnosť.

Jednou z aktivít, ktorá mala symbolicky pripomenúť prácu charity, bolo aj nasvietenie známych dominánt mesta ako napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác či Reštaurácia UFO a to pre charitu typicky bordovou farbou alebo farbou jej podobnou. Večer 19. júna sa tak po zotmení ukázali v nezvyčajnom nasvietení.

Do charitnej bordovej sa odela i trnavská radnica, vysvietením sa k Národnému týždňu charity pridala tiež radnica a galéria Caraffova väznica v Prešove.