Láskou proti extrémizmu sa rozrastá, myšlienku podporujú iniciatívy i jednotlivci | Slovenská katolícka charita


Láskou proti extrémizmu sa rozrastá, myšlienku podporujú iniciatívy i jednotlivci

pridal: wp-dev | dátum: 31. októbra 2017 | kategória: Slovensko

K výzve, ktorá preferuje lásku k blížnemu a odmieta ideológiu nenávisti, sa pridávajú ďalší.

Milí priatelia, zrejme podobne s nevôľou sledujete, ako nám v krajine bujnie extrémizmus, ideológia, ktorá šíri nenávisť a vyčleňuje človeka. Tento znepokojivý „trend“ vnímame aj my v Slovenskej katolíckej charite, kde sa už mnohé dekády usilujeme stáť na strane núdznych a vyčleňovaných, a pomáhať im bez ohľadu na ich rasu, národnosť či vierovyznanie. Za kľúčovú hodnotu pri tom považujeme ľudskosť, záujem o človeka a jeho potreby.

Rozhodli sme sa preto spustiť kampaň s názvom Láskou proti extrémizmu, ktorej hlavné posolstvo „Pretože extrémna môže byť láska, nie nenávisť,“ má jasne odsúdiť ideológiu, ktorá sa čoraz silnejšie šíri spoločnosťou na Slovensku.

Ďakujeme za podporu!

Sme veľmi radi, že myšlienku pomáhajú šíriť mnohé ďalšie organizácie, iniciatívy či jednotlivci. Ďakujeme Modrému anjelovi, Domke – Združeniu saleziánskej mládeže, Starokatolíkom v Bratislave a Trnave či Saleziánkam, iniciatíve Nie v mojom meste a mnohým jednotlivcom, ktorí svoju podporu ukázali zvolením rámika #laskouprotiextremizmu na svoju profilovú fotku.

Náš hlavný cieľ zostáva – motivovať mladých k solidarite. Spolu s pápežom Františkom tvrdíme, že jediným prípustným extrémizmom je extrémizmus lásky k blížnemu. Prosíme vás o posunutie našej iniciatívy vášmu okoliu, predovšetkým mladým ľuďom. Záleží nám na tom, aby sa výzva dostala k čo najväčšiemu počtu ľudí:

Voľte s nami LÁSKU miesto IDEOLÓGIE NENÁVISTI

Pridajte sa a pozvite mladých na FB stránku: Láskou proti extrémizmu. Chceme vytvoriť čo najväčšiu komunitu ľudí, ktorí budú zdieľať myšlienku Láskou proti extrémizmu. Pridajte si rámik na profilový a šírte s nami myšlienku lásky a solidarity miesto ideológie nenávisti.

Pomôžte nám naplniť stránku obsahom: Ak máte a vaše okolie pozitívne príklady gesta lásky z vášho života, pošlite nám ich: môžu to byť články, projekty či príbehy. Zdieľajte ich s komunitou, ktorá uprednostňuje lásku pred nenávisťou.

Pretože extrémna môže byť láska, nie nenávisť.

Srdečne ďakujeme!

Vaša Slovenská katolícka charita.