Počas prvého charitného Dňa detí otvorili komunitné centrum | Slovenská katolícka charita


Počas prvého charitného Dňa detí otvorili komunitné centrum

pridal: Monika Domeniková | dátum: 3. júna 2023 | kategória: Aktuality

Skautské aktivity ako napríklad viazanie uzlov, identifikácia dreva, ale i športovanie, či čítanie pre deti je len časť aktivít, ktoré mohli návštevníci zažiť počas prvého Dňa detí so Slovenskou katolíckou charitou v sobotu 3. júna. V tento deň zároveň symbolicky otvorili exteriérové komunitné centrum pod názvom Charitná záhrada.

„Chceme osloviť rôzne vekové kategórie, aby sa tu stretávali, nadviazali kontakty a vzťahy. Práve preto sme pripravili Deň detí so Slovenskou katolíckou charitou. Stretávať sa tu totiž budú môcť aj po podujatí v našom novootvorenom komunitnom centre,“ povedala organizátorka podujatia, Danka Farkašová zo Slovenskej katolíckej charity.

Pre deti bolo prichystané maľovanie na tvár i predstavenie výroby cukrovej vaty. Po získaní rôznych športových aktivít deti dostali pečiatku. V čitateľskom kútiku čítali pre deti rozprávky a v samotnom programe vystúpili aj hudobne nadaní charitní zamestnanci.

Myšlienka otvorenia komunitného centra vznikla už uplynulý rok. Priestory pod bratislavským hradom, ktoré sú verejnosti bežne neprístupné, budú otvorené vždy v utorok dopoludnia a vo štvrtok popoludní na približne štyri hodiny. Budú tu pripravené aj ležadlá a posedenie.

Plánujeme, aby správu komunitného centra prebrali naši dobrovoľníci. Bude tiež slúžiť ako platforma na rôzne iné aktivity ako napríklad výstavy, eventy, workshopy, prednášky. Chceli by sme rozvinúť spoluprácu aj s umelcami. Viem si predstaviť koncerty, ale i swapy oblečenia, aby sme tento priestor zmysluplne využili. Organizovanie týchto eventov budú riešiť dobrovoľníci v správe komunitného centra,“ doplnila D. Farkašová.