Pomôžte rodine v Dnipre cez benefičné sprevádzanie s biskupom Haľkom | Slovenská katolícka charita


Pomôžte rodine v Dnipre cez benefičné sprevádzanie s biskupom Haľkom

pridal: Ján Košta | dátum: 23. augusta 2023 | kategória: Ukrajina

Slovenská katolícka charita pozýva spolu s biskupom Jozefom Haľkom k adresnej pomoci rodine v ukrajinskom Dnipre. Pomôcť môžete počas benefičného sprevádzania s názvom „Tajomstvá Kapitulskej ulice.“ Sprevádzanie bude LIVE na facebookovej stránke Biskup Jozef Haľko 30. augusta a začína o 17:00 . Tešíme sa na vás!

Prečítajte si príbeh rodiny, ktorej chcem v spolupráci s Caritas Donetsk pomôcť

Keď vojaci na detskom ihrisku v Donecku mierili na Svitlanu, jej trojmesačného syna a ďalšie matky s deťmi, bola to posledná kvapka. S jej mužom Sergejom sa preto rozhodli, že odídu aspoň na víkend a „oddýchnu si“ na pár dní v Mariupole. Vzali si len malú príručnú tašku a niekoľko plienok. Domov sa už nevrátili. Bolo to v roku 2014, keď sa uchýlili do mesta Dnipro. Tam si našli priateľov, tiež vysídlencov, a prácu. Keď sa nedávno vrátili z rodinného výletu, videli, že detské ihrisko, na ktorom sa hrávali, je zničené a v dome úlomky rakety. Od tej doby sa Svitlana nedokáže na noc vrátiť domov. Zo strachu pred ďalšími raketovými útokmi, už tri mesiace spolu zo svojimi, teraz už dvom deťmi, spáva v práci.

Pomôžte nám, prosím, pokryť náklady na prenájom domu pre túto rodinu v inej časti mesta, aby aj oni mohli dôstojne žiť a pomáhať druhým.

Zúčastnite sa benefičného sprevádzania po Kapitulskej ulici LIVE na fanpage Biskup Jozef Haľko a prispejte na dobrú vec. Tu môžete prispieť už teraz: https://charita.darujme.sk/rodina-dnipro/

Ďakujeme ❤️