Share the Journey – ľudskosť nás spája | Slovenská katolícka charita


Share the Journey – ľudskosť nás spája

pridal: wp-dev | dátum: 13. septembra 2017 | kategória: Aktuality

Milí priatelia Charity,

srdečne vás pozývame na podujatie „Share the Journey – ľudskosť nás spája,“ ktoré je súčasťou celosvetovej kampane pápeža Františka. Event má za cieľ poukázať na ľudský rozmer tragédie konkrétnych osôb, ktorú zvykneme označovať ako „utečenecká“ alebo „migračná“ kríza.

Začiatok celosvetovej kampane dňa 27. septembra 2017 verejne ohlási sám Svätý Otec – a Slovenská katolícka charita pri tejto príležitosti vytvára priestor na dialóg s ľuďmi – a o ľuďoch, ktorých životné okolnosti donútili opustiť svoj domov.


Foto: L’OSSERVATORE ROMANO

„Cieľom podujatia nie je geopolitika, ale zvýšenie nášho povedomia o ľudskom rozmere migrácie v dôsledku ozbrojeného konfliktu, prenasledovania či chudoby.“

Aj preto sme do programu zapojili konkrétnych utečencov, ktorí našli svoj nový domov práve na Slovensku a krátko nám priblížia svoj príbeh a skúsenosť. V následnej panelovej diskusii sa stretnú Mons. Jozef Haľko, predstaviteľ Rady KBS pre migrantov, utečencov a pútnikov, pán Mohamed S. Hasna, šéf Islamskej nadácie na Slovensku a zástupcovia neziskového sektora, ktorí majú priamu skúsenosť s integráciou ľudí z iných krajín – tých, ktorí museli opustiť svoj domov a teraz žijú medzi nami.

Podujatie sa uskutoční 27. septembra 2017 o 18:00 v Dome novinárov na Župnom námestí.

Program:
18.00 – príhovor generálneho sekretára Slovenskej katolíckej charity Ericha Hulmana
18.30 – 19.00 príbehy dvoch utečencov žijúcich na Slovensku
19.00 – 20.00 panelová diskusia na tému – Share the Journey – ľudskosť nás spája – pozvanie prijali Mons. Jozef Haľko, pán Mohamed S. Hasna a zástupcovia MVO: Mareena, Pokoj a dobro.

Tešíme sa na vašu účasť v priestoroch Domu novinárov a veríme, že sa nám spoločne podarí vytvoriť príjemnú atmosféru a priniesť dôležitý dialóg, pretože: „Share the Journey – ľudskosť nás spája.“

Udalosť na Facebooku Share the Journey – ľudskosť nás spája