SKCH: Organizuje adventnú zbierku v 43 slovenských mestách | Slovenská katolícka charita


SKCH: Organizuje adventnú zbierku v 43 slovenských mestách

pridal: wp-dev | dátum: 28. novembra 2012 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA 28. novembra 2012 – Prispieť v predvianočnom čase na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi, budú môcť podporovatelia Slovenskej katolíckej charity tento rok po prvýkrát aj prostredníctvom vianočnej zbierky v predajniach spoločnosti TESCO STORES SR, a. s.. SKCH totiž nadviazala spoluprácu s Nadáciou Tesco a verejnú zbierku organizuje od štvrtka 29. novembra spolu v 43 predajniach spoločnosti TESCO STORES SR, a. s. od Bratislavy až po Sninu a od Žiliny až po Komárno.

„Zbierka je zaregistrovaná na ministerstve vnútra pod názvom Blízko pri človeku a jej výnos bude použitý na podporu sociálnych a zdravotníckych služieb pre ľudí, ktorí sa na Slovensku ocitli v núdzi,“ povedal generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák.

Zamestnanci charity a dobrovoľníci budú vo vybraných predajniach zbierať finančné prostriedky počas štyroch decembrových týždňov vždy od stredy do soboty. Označení budú menovkou a červeným tričkom s logom Slovenskej katolíckej charity a príspevky od darcov budú zbierať do zapečatených pokladničiek. Na požiadanie sa preukážu povolením vykonávať verejnú zbierku a písomným poverením. Podporiť núdznych bude možné od 1. decembra aj zaslaním darcovskej sms v tvare DMS medzera CHARITA na číslo 877. Cena darcovskej sms je jedno euro.

„Dôležité je, že jednotlivé charity a neziskové organizácie zbierajú peniaze na chod a fungovanie svojich zariadení, ktoré často pôsobia práve v mestách, kde zbierku realizujeme. Znemená to, že ľudia môžu podporiť napríklad azylový dom pre matky s deťmi alebo hospic pre nevyliečiteľne chorých priamo vo svojom meste a nie neznáme projekty či organizácie,“ vysvetlil Radovan Gumulák.

Do zbierky sa okrem SKCH zapojila Gréckokatolícka charita Prešov, Diecézna charita Nitra, Spišská katolícka charita, Arcidiecézna charita Trnava, Diecézna charita Žilina, Diecézna charita Rožňava, Arcidiecézna charita Košice, nezisková organizácia Marta pomoc núdznym zo Zvolena, Charita Modra, Charita Komárno a Azylový dom Emauzy v Holíči.

Podporiť nás bude možné tu:

Hypermarkety: Bardejov, Brezno, Detva, Dolný Kubín, Fiľakovo, Humenné, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Pezinok, Piešťany, Prešov Vukov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Skalica, Snina, Šaľa, Trebišov, Žilina Obvodová.

Hypermarkety Extra: Bratislava Petržalka, Košice, Spišská Nová Ves, Trnava

Supermarkety: Gelnica, Hriňová, Krompachy, Krupina, Moldava nad Bodvou, Poltár, Sečovce, Smižany, Svidník, Tvrdošín, Zvolen Sekier, Žarnovica, Žilina Tempo

Obchodné domy: Košice, Nitra, Žilina

Autor: Lukáš Melicher

Foto: Lukáš Melicher