Štartuje 72 hodín bez kompromisu | Slovenská katolícka charita


Štartuje 72 hodín bez kompromisu

pridal: wp-dev | dátum: 6. októbra 2010 | kategória: Aktuality

Základným cieľom celoslovenského projektu 72 hodín bez kompromisu, ktorého organizátorom je Rada mládeže Slovenska, je poskytnúť práve Vám – mladým ľuďom, možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu. Máte možnosť urobiť prvý krok a zistiť, aký je to pocit, keď dobrovoľne, bez nároku na odmenu pomôžete niekomu, kto to potrebuje.

Praktickou náplňou projektu bude tri dni trvajúci celoslovenský dobrovoľnícky „maratón“, počas ktorého môžete realizovať svoje vlastné miniprojekty v miestnych komunitách. Mali by reagovať najmä na ich potreby a čo najefektívnejšie prispieť k zlepšeniu podmienok života. Zapojenie verejnosti, médií a mobilizovanie rôznych partnerov je ďalšou možnosťou, ktorá by posilnila dobrovoľníctvo a spolupatričnosť v miestnej komunite.

V priebehu projektu 72 hodín bez kompromisu budete mať za úlohu odpracovať dobrovoľne od 8 (jeden pracovný deň) do 24 hodín (tri pracovné dni) na verejnoprospešnom miniprojekte. Skupiny sa do projektu môžu prihlásiť aj s aktivitami, ktoré bežne realizujú v rámci svojej činnosti.

Slovenská katolícka charita Vám poskytuje možnosť zrealizovať svoj miniprojekt v charitných zariadeniach na celom Slovensku. Ich zoznam aj s adresami zariadení, popisom konkrétnych činností a s kontaktmi na koordinátorov nájdete na http://www.72hodin.sk/projekty-72-hodin/najdi-si-partnera.

Projekt 72 hodín bez kompromisu sa už niekoľko rokov úspešne realizuje vo viacerých Európskych krajinách. Veríme, že s Vašou pomocou ho dokážeme úspešne uskutočniť aj na Slovensku.