V Lučenci s kampaňou „Ľudia nie sú na predaj – GIFT box Slovakia“ | Slovenská katolícka charita


V Lučenci s kampaňou „Ľudia nie sú na predaj – GIFT box Slovakia“

pridal: wp-dev | dátum: 22. mája 2014 | kategória: Aktuality

foto: SKCH

Lučenec sa nachádza v kraji, v ktorom sú obyvatelia kvôli malému množstvu pracovných príležitostí rizikovou skupinou a mohli by sa ľahko stať obeťou obchodovania s ľuďmi. Slovenská katolícka charita (SKCH) spustila kampaň „Ľudia nie sú na predaj – GIFT box Slovakia“ na začiatku tohto roka a plánuje ňou zasiahnuť najmä najrizikovejšie skupiny ľudí. Kampaň sa postupne presúva z Bratislavy, cez Nitru až do naposledy navštíveného mesta – Lučenca.

Samotný GIFT box si bolo možné pozrieť v Lučenci v utorok 20. mája 2014 na Kubínyiho námestí. Na fare, ktorá sa nachádza na tom istom námestí, prebiehali sprievodné prednášky. Doobeda sa prišlo o téme obchodovania s ľuďmi dozvedieť 125 žiakov zo súkromného gymnázia, obchodnej akadémie a zdravotníckej školy. Večer prebehla prednáška pre širokú verejnosť, ktorej sa zúčastnilo okolo 20 ľudí. Na druhý deň 21. mája 2014 SKCH zorganizovala aj prednášku v utečeneckom tábore v Opatovskej Novej Vsi, ktorej sa zúčastnilo okolo 10 migrantov.

GIFT box bude naďalej putovať po Slovensku a informovať ľudí o nebezpečnom fenoméne obchodovania s ľuďmi. Najbližšie ho bude možné vidieť na festivale Lumen a počas júna plánuje SKCH vycestovať aj do Rožňavy a Rimavskej Soboty.