Víkend otvorených parkov a záhrad | Slovenská katolícka charita


Víkend otvorených parkov a záhrad

pridal: charita | dátum: 7. októbra 2020 | kategória: Aktuality

Národný trust, n.o. organizuje najbližší víkend – od 9. do 11. októbra – jesennú edíciu Víkendu otvorených parkov a záhrad. Jedna z prehliadok predstaví štyri cirkevné záhrady, ktorej súčasťou bude aj naša záhrada – záhrada kanonického domu na Kapitulskej ulici. Okrem nej navštívia účastníci okruhu aj bývalú rajskú záhradu kláštora sestier Uršulínok, rajskú záhradu bývalého kláštora Klarisiek a kláštorné záhrady Kapucínov.

“Počas tejto prehliadky sa dozviete o vzniku a úlohách cirkevných záhrad a jednotlivých komplexov v kontexte dejín mesta Bratislavy. Zablúdite do dávnej histórie, keď do Prešporka prišli prvé rády a začali zakladať svoje kláštory. Dozviete sa, aké boli ich úlohy a ciele, povieme Vám, ako sa vyvíjali ich záhrady, čo sa s nimi dialo v dávnej či nedávnej minulosti a aké úlohy zohrávajú pre samotný rád i spoločnosť dnes,” avizujú organizátori na stránke www.vopz.sk. Na každej zastávke sa záujemcovia so sprievodkyňou zdržia približne 20 minút, medzi nimi sa budú presúvať pešo. Prihlásiť sa dá na dva termíny – v sobotu 10. októbra od 14:00 do 16:30 a v nedeľu 11. októbra od 14:00 do 16:30.

Záhrada zároveň poskytne miesto pre výstavu 7 migračných mýtov, ktoré vznikli v rámci spolupráce projektu MIND a výtvarníčky Lucie Doms; prečítať si budete môcť náš charitný časopis a dozvedieť sa viac o našej činnosti 🙂

Tešíme sa na Vašu návštevu!