100. výročie narodenia Jána Pavla II. | Slovenská katolícka charita


100. výročie narodenia Jána Pavla II.

pridal: charita | dátum: 18. mája 2020 | kategória: Aktuality

Ján Pavol II. , vl. menom Karol Józef Wojtyła bol nielen 264. rímskym pápežom (v období 1978 – 2005), ale zároveň jedným z najviac rešpektovaných pápežov v histórii cirkvi.

Vo veľkej úcte mame poľského pápeža aj na Slovensku. Pri príležitosti výročia jeho narodenia Vám prinášame slová prezidenta Slovenskej katolíckej charity, mons. Štefana Sečku o výnimočnosti tohto svätca a jeho odkaze pre Slovensko.

„Svätý otec Ján Pavol II. ukázal svoj vzťah k Slovákom najmä tým, že až trikrát navštívil našu malú krajinu. Jeho posolstvo bolo pri všetkých návštevách vždy originálne. Hoci sa spomínané tri návštevy uskutočnili v relatívne krátkom čase, predsa Slovensko v tom období prechádzalo veľkými zmenami, na čo Ján Pavol II. vo svojich príhovoroch majstrovsky reagoval. Z jeho príhovorov bolo cítiť veľkú lásku k Slovákom, preto sme ich veľmi radi počúvali a verím, že to čo do nás zasieval, prinieslo a prináša svoju úrodu“. (zdroj: TKKBS)

Jeho viac ako 100 zahraničných ciest pritiahlo veľké množstvá ľudí (niektoré stretnutia boli vôbec najmasovejšie v histórii). Týmito cestami prešiel väčšiu vzdialenosť ako ostatní pápeži dohromady. Ľudia sa na neho pozerali ako na most zbližujúci rôzne národy a náboženstvá, na čo sa počas svojho pontifikátu najviac sústredil.