Aj v charitnom stánku možno zažiť Vianoce | Slovenská katolícka charita


Aj v charitnom stánku možno zažiť Vianoce

pridal: charita | dátum: 24. novembra 2022 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita ponúkne v stánku na bratislavských vianočných trhoch drobnosti na zasýtenie, ale i pre potešenie.

Svoj stánok má Slovenská katolícka charita otvorený pre verejnosť od dnes. Na bratislavskom Hlavnom námestí sa nachádza na rohu Radničnej ulici medzi ďalšími stánkami s občerstvením. Do 22. decembra sa v ňom vystriedajú zamestnanci charity z rozličných domácich i zahraničných projektov.

„Charita mala na trhoch premiéru v roku 2019. Vtedy sa nám veľmi zapáčila táto myšlienka. Potom mali trhy kvôli pandemickým opatreniam dva roky prestávku, preto sme radi, že tu môžeme byť v tomto roku opäť, lebo je to pre nás skvelá príležitosť, ako predstaviť naše aktivity a služby,“ skonštatovala za Charitu jej PR manažérka Monika Molnárová.  

V našom stánku sa môžete zohriať teplým čajom či vareným vínom, pochutnať si na medovníkoch a iných sladkostiach, ktoré na charite za účelom vianočných trhov napiekli dobrovoľníci. Nájdete v ňom však aj malé potešenie pre seba či svojich blízkych. „Budeme v ňom ponúkať výrobky z našich zahraničných projektov ako je Adopcia na diaľku či Pôstna krabička,“ uviedla Monika Molnárová. V ponuke budú napríklad maľované obrázky z Vietnamu, misky, sošky Panny Márie a Betlehem vyrobené v africkej Rwande a Ugande, ale tiež mydlá a čaj z Iraku. „Ide o krajiny, v ktorých charita poskytuje rozvojovú pomoc, preto aj výťažok z ich predaja pôjde na podporu ďalšej činnosti v týchto krajinách, prípadne na rozvoj dobrovoľníctva na Charite,“ dodala.