Anusha našla svojho adoptívneho rodiča na diaľku | Slovenská katolícka charita


Anusha našla svojho adoptívneho rodiča na diaľku

pridal: Ján Košta | dátum: 24. novembra 2020 | kategória: Adopcia na diaľku®

Osemročná Anusha prišla pred šiestimi rokmi o svojho otca, ktorý bol inžinierom a finančne zabezpečoval rodinu. Od jeho smrti sa Anushina mama zamestnala ako asistentka v banke, aby  mohla uživiť svoje dve dcéry. Avšak jej plat nestačí na pokrytie školských poplatkov pre obe deti. Zo svojho nízkeho zárobku zabezpečuje bývanie v malom prenajatom domčeku, stravu a hygienické potreby. 

Napriek tomu, že nebolo isté, či Anusha do školy bude môcť nastúpiť aj ďalší mesiac, mávala veľmi dobré výsledky a známky. Podľa slov jej učiteľov má dobrú pamäť a je nadpriemerne inteligentná a šikovná. Bola by preto mimoriadna škoda, keby nedostala šancu splniť si svoj sen stať sa doktorkou. Anusha a jej sestra spolu pomáhajú vo voľnom čase mame s domácnosťou. Okrem toho sa venuje učeniu, keďže sa rada dozvedá nové veci. Ale vždy si nájde čas na tanec, ktorý má zo všetkého najradšej.

Anusha bola zapojená do nášho projektu Adopcia na diaľku®. Našli sme jej konkrétneho darcu zo Slovenska, ktorý ju finančne podporuje sumou 15 eur mesačne. Darcovi sme po priradení dievčaťa poslali úvodné informácie s fotografiou Anushi a opisom jej rodinnej situácie. Začiatkom roka darca dostane jej prvý list, na ktorý bude môcť odpísať. Počas podpory bude tiež raz ročne dostávať jej aktuálnu fotografiu, aby mohol postupne sledovať, ako rastie. Spolu s fotkou mu príde Anushine vysvedčenie, aby vedel o jej školských úspechoch, a jej list, aby mal z prvej ruky informácie o tom, ako sa má a čo práve prežíva.

Vďaka finančnej podpore jedného človeka zo Slovenska tak môže jedno konkrétne dieťa v Indii dostať šancu na lepšiu budúcnosť. V Indii takto spoločne pomáhame aktuálne skoro 2 000 deťom. Preto by sme sa chceli touto cestou poďakovať všetkým darcom, ktorí sa každý mesiac rozhodnú pomôcť dieťaťu v núdzi vyštudovať a ísť si za svojimi snami. 

Autor článku: Oliver Bacul