Automobily od AAA AUTO pomáhajú Slovenskej katolíckej charite | Slovenská katolícka charita


Automobily od AAA AUTO pomáhajú Slovenskej katolíckej charite

pridal: charita | dátum: 18. apríla 2020 | kategória: Aktuality

Seniori patria v období pandémie COVID-19 medzi najrizikovejšiu skupinu. Prechádzajú náročným obdobím a mnohí sú odkázaní na pomoc ostatných, a preto sme veľmi rady spolupráci s najväčším predajcom ojazdených automobilov AAA AUTO, ktorý nám zapožičal automobily. Tie budú slúžiť na rozvoz ochranných pomôcok, nákupov potravín a hygienických potrieb pre seniorov.

„Obracia sa na nás veľké množstvo organizácií, ktoré obzvlášť v dobe pandémie bojujú pri svojej charitatívnej činnosti s nedostatkom ľudí alebo dopravných prostriedkov. Rozhodli sme sa podporiť viac menších organizácií, pre ktoré je zložitejšie takýto druh pomoci získať, a to nie len požičaním automobilov, ale aj ľudským kapitálom. Požičanie automobilov charitám pomôže v zabezpečení najrizikovejšej skupiny obyvateľov, ktorými sú seniori,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete AAA AUTO.

 „Poslaním Slovenskej katolíckej charity je vždy, a zvlášť v čase dnešnej krízy, byť blízko pri človeku a vďaka pomoci od AAA Auto sa vieme priblížiť k ľuďom v núdzi, seniorom a iným rizikovým skupinám,“ uviedol generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Ing. Erich Hulman. V Slovenskej katolíckej charite robíme pravidelnú donášku potravín, hygienických potrieb a liekov seniorom. Uvedomujeme si, že koronavírus môže vážne poškodiť zdravie seniorov, a preto ich nechceme vystavovať riziku.