Caritas Jeruzalem prosí o pomoc pri aktivitách v pásme Gazy | Slovenská katolícka charita


Caritas Jeruzalem prosí o pomoc pri aktivitách v pásme Gazy

pridal: wp-dev | dátum: 25. júla 2014 | kategória: Aktuality

foto: Caritas Europa

BRATISLAVA. 25. júla 2014 – Izraelská ofenzíva trvá už vyše dvoch týždňov. Odvtedy bolo usmrtených viac ako 800 ľudí, pritom väčšina z nich boli civilisti. Niektorí z nich nemali ani tušenia, že sa z miesta, kam idú už nevrátia. Zomierajú ženy aj deti. Bomby už nesmerujú len na policajné stanice a vládne budovy, ale na akékoľvek budovy vrátane obytných domov, škôl, mešít či nemocníc. Počas náletov bolo zničených už takmer 500 domov, stovky ďalších bolo poškodených.

Najviac obetí sú deti, ženy a starí ľudia. My veríme, že Cirkev Ježiša Krista nezostane mlčať, nemôžeme stáť len tak vedľa a nerobiť nič,“ povedal o situácii Otec Raed Abusahlia, riaditeľ Caritas Jeruzalem.

Už viac ako 100-tisíc ľudí opustilo svoje domovy a býva v provizórnych prístrešiach. Na začiatku konfliktu začala Caritas Jeruzalem pôsobiť na území s pojazdnou klinikou a psychologickou podporou pre zranených ľudí. Počas ďalších útokov sa však musela z územia stiahnuť a prísť opäť po náletoch. Aktuálne má v pláne program, ktorým poskytne lieky, zdravotnícke pomôcky a benzín pre generátory štyrom nemocniciam. Dvetisíc rodín dostane potravinové balíčky a päťsto aj prikrývky. V druhej časti programu bude charita podporovať rodiny finančným balíčkom spolu s hygienickými potrebami. Dôraz sa bude klásť aj na psychologickú podporu pre deti a medicínske ošetrenie všetkých zranených.

Celková cena programu, ktorý je pripravený pre obete z pásma Gazy, presahuje jeden milión eur. Podporiť týchto ľudí môžete aj Vy ľubovoľným príspevkom na číslo účtu: 4008058424/7500, variabilný symbol: „216“. IBAN: SK46 7500 0000 0040 0805 8424.