Hľadáte pomoc? Nájdete ju v centrách podpory | Slovenská katolícka charita


Hľadáte pomoc? Nájdete ju v centrách podpory

pridal: Monika Domeniková | dátum: 30. septembra 2022 | kategória: Aktuality

Plagáty s týmto odkazom budú distribuované v najbližších dňoch do farností na Slovensku. Slovenská katolícka charita aj takýmto spôsobom reaguje na potreby tých, ktorí to najviac potrebujú.

Centrá podpory, ktoré zriadila Slovenská katolícka charita navštívili ľudia v núdzi už 70-tisíc krát. Pomáhajú odídencom z Ukrajiny aj ľuďom v núdzi začleniť sa do bežného života.  V centrách po celom Slovensku tak poskytuje charita bezpečné zázemie a pomáha na ceste k samostatnosti. A to prostredníctvom humanitárnej, ale aj psychologickej pomoci. Zároveň podáva pomocnú ruku pri vybavovaní rôznych dokumentov, ale i hľadaní školy, či škôlky. Centrá podpory pomáhajú tiež s materiálnou pomocou, hľadajú ubytovanie, ponúkajú kurzy slovenského jazyka i voľnočasové aktivity.

V súčasnosti funguje už 23 centier podpory pre odídencov z Ukrajiny i ľudí v núdzi. Tieto integračné centrá zriadila Slovenská katolícka charita vďaka podpore z Emergency appeal, čo je finančný mechanizmus na riešenie kríz a humanitárnych katastrof vo svete. Zastreštuje ho Caritas Internationalis, medzinárodná organizácia, ktorej súčasťou je aj Slovenská katolícka charita.