Charita mobilizuje svoje zásoby pre prípad zhoršenia povodňovej situácie | Slovenská katolícka charita


Charita mobilizuje svoje zásoby pre prípad zhoršenia povodňovej situácie

pridal: wp-dev | dátum: 26. júla 2011 | kategória: Aktuality

ilustr. foto: Michal Fulier

Slovenská katolícka charita (SKCH) už začala s opatreniami na doplnenie svojich zásob humanitárnej pomoci pre prípad zhoršenia povodňovej situácie na Slovensku. Vysúšače a čistiace prostriedky už dodali do povodňou postihnutého Šášovského Podhradia.

Pre zvýšené riziko lokálnych povodní z výdatných dažďov začal krízový tím Slovenskej katolíckej charity (SKCH) mobilizovať svoje zásoby do pohotovostného režimu pre prípad zhoršenia situácie. Dodávku s humanitárnou pomocou v podobe vysúšačov a čistiacich prostriedkov v pondelok vyslali do mestskej časti Šášovského Podhradia v Žiari nad Hronom, cez ktoré sa prehnala povodeň z vyliateho potoka. Vysúšače by mali obyvateľom pomôcť dosušiť už vyčistené suterény najviac postihnutých domov.

„Dopĺňame náš pohotovostný stav zásob, aby sme boli schopní okamžite poskytnúť pomoc domácnostiam. Ide najmä o materiál na odstránenie následkov povodní, pracovné pomôcky a náradie, kalové čerpadlá, vysúšače a čistiace prostriedky“, v tejto súvislosti uviedol generálny sekretár SKCH, Radovan Gumulák. V prípade povodení tak chce Charita mať operatívnu zásobu materiálu, ktorým by vedela pomôcť ihneď aspoň 100 domácnostiam.

Slovenská katolícka charita pomáhala aj pri minuloročných povodniach, kde poskytla materiálnu a finančnú pomoc postihnutým v objeme 1,7 mil. Eur.

foto: archív SKCH