Charita pomáha aj s pomocou Nadácie EPH | Slovenská katolícka charita


Charita pomáha aj s pomocou Nadácie EPH

pridal: charita | dátum: 5. novembra 2019 | kategória: sociálne

Vďaka finančnej podpore od Nadácie EPH sa nám darí pomáhať rodinám a jednotlivcom v núdzi. Na podporu sociálne slabších vyčlenili 10 000€ pre každú arci/diecéznu charitu. Spolu tak plníme cieľ, ktorý máme – pomôcť ľuďom v akútnej nepriaznivej situácii.

Rodiny a jednotlivcov v núdzi sme tak mohli obdarovať vecami, ktoré naozaj potrebujú – lieky, nová chladnička, sporák, okuliare, potraviny, posteľ.

Kristína Pristašová, koordinátorka projektu z Arcidiecéznej charity Košice, približuje, že s prosbou o pomoc sa na nich obracajú predovšetkým rodiny v náročných životných situácia: „Už sme pomohli viacerým rodinám. Napríklad prispeli sme k zlepšeniu zdravotného stavu matke 5 detí, ktorej rodinný rozpočet nestačil na pokrytie nákladov na lieky. Pani Anne sme pomohli kúpou nových dioptrických okuliarov, a tým zvýšili kvalitu jej života.“ Vďaka tejto materiálnej pomoci je na zimu pripravená rodina z okolia Košíc zabezpečením palivového dreva. Aj to sú príklady, ako vďaka Nadácii EPH bola charita blízko pri človeku.

Reportáž o našej pomoci Bratislavskej arcidiecéznej charity v RTVS

To čo ponúkame je však viac ako len praktická pomoc. Naši klienti dostanú dar, ktorí zahreje pri srdci rovnako ako piecka – pozornosť, láska našich kolegov, pocit, že niekto si ma všimol.

Takto to vyzerá v praxi