Charita vďaka Tesco zbierke rozdá núdznym až 80 ton pomoci | Slovenská katolícka charita


Charita vďaka Tesco zbierke rozdá núdznym až 80 ton pomoci

pridal: charita | dátum: 3. januára 2023 | kategória: Aktuality

Trvanlivé potraviny ale i hygienické potreby zo zbierky už začali v sesterských charitách prerozdeľovať. Okrem potravinových balíčkov, ktoré pomôžu núdznym ľuďom, ich distribuujú aj do vlastných zariadení, kde sa starajú o choré deti, osamelé ženy či seniorov.  

Desiaty ročník Tesco zbierky sa skončil úspešne. 80 ton vyzbieraných potravín a hygienických potrieb pomôže veľkému množstvu ľudí. „Tešíme sa, že napriek vyšším cenám potravín ľudia neostali ľahostajní k druhým a prispeli do zbierky podľa vlastných možností,“ zhodnotila PR manažérka Slovenskej katolíckej charity Monika Molnárová. Zbierali sa hlavne trvanlivé potraviny ako konzervy, cestoviny, olej, ryža ale aj sladkosti, zakúpiť sa dali aj v rámci potravinových balíčkov v rôznej hodnote. Zbierka prebiehala v Tesco predajniach posledný novembrový víkend, online až do 23. decembra.

Potraviny a drogéria, ktoré sa vyzbierali, jednotlivé charity okamžite posúvali tam, kde je to potrebné. Či už formu balíčkov pre núdzne rodiny, alebo pre Ukrajincov v Centrách podpory. Tie vznikli vlani na jar po vypuknutí vojny a ukrajinským odídencom v nich pomáhajú s materiálnou aj potravinovou pomocou. Vďaka Tesco zbierke mohli napríklad v Nitre pomôcť v decembri až 471 z nich. „Zvyšok potravín sme venovali do Domu charity sv. Rafaela, kde sa nachádza nocľaháreň a nízkoprahové denné centrum pre ľudí bez domova,“ uviedla za nitriansku charitu Petra Balážová. Vďační sú za každý kilogram potravín, ktorým môžu zmierniť hlad druhým. Najviac pritom ľudia darujú cestoviny, potrebné sú i konzervy či olej, ktorých býva pomenej. „U nás sa však minie úplne všetko,“ zhodnotila Balážová.