CHARITA VYHLASUJE VEREJNÚ ZBIERKU NA POMOC JAPONSKU | Slovenská katolícka charita


CHARITA VYHLASUJE VEREJNÚ ZBIERKU NA POMOC JAPONSKU

pridal: wp-dev | dátum: 15. marca 2011 | kategória: Aktuality

foto:YOMIURI/REUTERS/Alertnet.org

Na pomoc zemetrasením postihnutému Japonsku vyhlásila Slovenská katolícka charita (SKCH) verejnú zbierku. Jej výnos plánuje zaslať svojej partnerskej organizácii Caritas Japonsko.

Následky ničivého zemetrasenia v Japonsku sú hrozivé, takmer 10 metrové tsunami na severovýchodnom pobreží zmietlo úplne niekoľko miest a obcí, počet obetí neustále vzrastá. Slovenská katolícka charita obdržala list od prezidenta Caritas Japonsko biskupa Isao Kikuchi, SVD, ktorý uviedol: „Zo všetkých kontinentov sme dostali množstvo emailov, v ktorých nás ľudia uisťujú o svojich modlitbách a prejavujú spolupatričnosť. Sme za to veľmi vďační a vieme, že humanitárna pomoc a solidarita sú v tejto ťažkej situácii potrebné.“ Na základe doterajších informácií sa SKCH rozhodla vyhlásiť verejnú zbierku na pomoc obetiam zemetrasenia v Japonsku. Caritas Japonsko vytvorila záchranný tím, ktorý by mal koordinovať humanitárne aktivity. Keďže v momentálnej situácii poskytuje krízovú pomoc armáda, Caritas sa chce sústrediť viac na fázu obnovy.

„Napriek tomu, že Japonsko patrí medzi najbohatšie a najvplyvnejšie krajiny sveta, nemôžeme ostať ľahostajní, pretože táto katastrofa spôsobila okrem obrovských materiálnych škôd najmä citové ujmy pre ľudí, ktorí stratili okrem svojho domova aj svojich najbližších“, uviedol Mgr. Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH.

Finančne podporiť verejnú zbierku a tým prejaviť solidaritu je možné dobrovoľným príspevkom na číslo účtu: 4008058424/7500v ČSOB, variabilný symbol 176. Názov účtu je Slovenská katolícka charita.

SKCH je členom medzinárodnej organizácie Caritas Internationalis, ktorá združuje 165 krajín na celom svete a aj vďaka tejto sieti partnerských organizácií môže efektívne reagovať na potreby ľudí v núdzi.