Dary do Zbierky školských pomôcok od spoločnosti Herlitz | Slovenská katolícka charita


Dary do Zbierky školských pomôcok od spoločnosti Herlitz

pridal: charita | dátum: 21. septembra 2020 | kategória: školské pomôcky

Do 11. ročníka Zbierky školských pomôcok, ktorá trvala od začiatku júna do polovice septembra, sa zapojilo viacero partnerov, ktorí darovali vlastné výrobky a dopomohli naplniť školské tašky našich školákov. Medzi tých, z ktorých spolupráce sa tento rok veľmi tešíme, patrí aj spoločnosť Herlitz. Opäť raz sme sa presvedčili, že v pomoci nie sme sami.

Spoluprácu navrhol Daniel Harsány, pracovník spoločnosti Herlitz v Košiciach. Košická pobočka už predtým pomohla a darovala školské pomôcky na zbernom mieste Arcidiecéznej charity Košice, pričom do zbierky prispeli aj niektorí zamestnanci samostatne. Na Danielov podnet sa však spolupráca rozšírila na celé Slovensko a otvorila sa nám možnosť dlhodobého partnerstva.

V týchto dňoch nám spoločnosť Herlitz darovala paletu školských tašiek, na ktoré aj pár dní po začatí školského roka čakajú školáci v Bratislavskom kraji, a paletu školských pomôcok pre školákov v Košickom kraji. Deti sme do škôl už vypravili, no na Charite evidujeme ešte posledné prosby od rodičov s deťmi, ktorým niečo chýba. Dary im prerozdelíme podľa potrieb a vedomostí o situácii jednotlivých rodín, ktoré máme vďaka denným stacionárom a terénnej službe našich sociálnych pracovníkov. Sme radi, že deťom môžeme podarovať aj nové a kvalitné pomôcky, ktoré im pomôžu na ceste za vzdelaním.

V spoločnosti Herlitz vítajú tipy od zamestnancov na zapojenie sa do verejného života a tým podporujú ich iniciatívu pomáhať. „Jsem přesvědčený, že v životě by mělo být vše v rovnováze. Pokud zrovna máme to štěstí, že máme práci, jsme zdraví a ještě navíc máme k dispozici takové krásné výrobky jako Pelikan a Herlitz, je přímo naší povinností podělit se s těmi, kteří momentálně to štěstí nemají,“ uviedol generálny riaditeľ Ing. Pavel Zástřešek v tlačovej správe vydanej 11.9. k účasti na Zbierke školských pomôcok.