„DMS HAITI“ JE AKTÍVNA DO KONCA FEBRUÁRA | Slovenská katolícka charita


„DMS HAITI“ JE AKTÍVNA DO KONCA FEBRUÁRA

pridal: wp-dev | dátum: 11. mája 2010 | kategória: Aktuality

Bratislava, 24. február 2010

Pocas februára je možné zasielat darcovské DMS správy v sieti všetkých mobilných operátorov na podporu zemetrasením postihnutého Haiti. Zaslaním SMS správy v tvare „DMS HAITI“ na císlo 877 prispejú darcovia sumou 1 €. Možnost podporit Haiti prostredníctvom darcovských správ uplynie v nedelu.

Niekolko stoviek ludí vyjadrilo solidaritu s Haiti úcastou na dvoch februárových podujatiach. Tým prvým bol 9.2. trojhodinový Koncert pre Haiti v UPC, na ktorom vystúpilo niekolko slovenských umelcov. Na základe informácii z predaja lístkov bolo predaných 898 vstupeniek. Hostia prispeli okrem siedmych eur, co bola cena lístka, aj dobrovolným príspevkom. Pocas koncertu si úcastníci mali možnost zakúpit za dobrovolný príspevok aj v ten den aktuálne vytlacené císlo Katolíckych novín. Z tohto priameho predaja bolo pridaných k výtažku zbierky 171 eur a 90 centov. Podla doterajších predbežných štatistík bolo na císlo 877 zaslaných 7240 darcovských správ.

Uplynulý piatok sa zhromaždili mladí, veriaci, interpreti, duchovní, milovníci umenia v kostole Františkánov na Piesni pre Haiti. Obdobie pôstu dáva veriacim priestor na posilnenie a obnovenie ich viery. Slová provinciála Menších bratov františkánov „charitatívnou pomocou nepomáhame len trpiacim na Haiti, ale rovnako aj sebe samým, vlastnej duši a vlastnej premene“, sú velmi pekným prepojením tohto významného casu s myšlienkou koncertu. Záverecným vyvrcholením bola spolocná modlitba prítomných pre Haiti. Výtažok zo vstupného sa organizátori rozhodli pripojit k zbierke Slovenskej katolíckej charity. Suma ciní 2000 eur.

Priebežný stav na úcte SKCH hovorí o výške 303-tisíc eur. 70-tisíc bolo už poukázaných prostredníctvom Caritas Internationalis a z tejto ciastky boli podporení aj slovenskí lekári z Vysokej školy sv. Alžbety v Bratislave, ktorí sa striedajú pri pacientoch v krajine pod vedením profesora Krcméryho. Do zbierky Slovenskej katolíckej charity sa dá stále zapojit. Císlo úctu vyhradené pre tento úcel je 4008058424/7500, VS 168, názov úctu Slovenská katolícka charita. Pocas februára je možné zasielat darcovské DMS správy v sieti všetkých mobilných operátorov. Zaslaním SMS správy s textom „DMS HAITI“ na císlo 877 prispejú darcovia sumou 1 €. Viac informácií o výpocte sa nachádza na www.darcovskasms.sk.