Dobrovoľníčka Miriam: So stereotypmi sa neuspokojím | Slovenská katolícka charita


Dobrovoľníčka Miriam: So stereotypmi sa neuspokojím

pridal: wp-dev | dátum: 22. augusta 2017 | kategória: Aktuality

„Mám rada slnečnice, cesty-necesty, ľudí, ktoré vedia žasnúť, slobodu a protiklady,“ predstavuje sa naša druhá dobrovoľníčka v africkej Ugande. Miriam je čerstvo vyštudovaná učiteľka pre primárne vzdelávanie, teda prvý stupeň ZŠ a ako sama hovorí, miluje rozmanitosť. Vo všetkom.

Miriam na otázky reaguje krátko a jednoznačne. Prečo sa rozhodla stať dobrovoľníčkou?

Pretože nenašla odpoveď, prečo nie, hovorí. Prečo práve Afrika? „Pretože deti sú všade na svete rovnaké a neuspokojím sa so stereotypmi v pohľade na Afriku ako kontinent, ľudí ako aj ich kultúru.“

Čo si od pobytu sľubuje? „Že prežijem zimu v teple,“ reaguje s úsmevom. „Od Afriky predovšetkým očakávam, že sa tam veľa naučím. O všetkom. Bojím sa mojich možných nesprávnych interpretácií či možnosti preferovať „rýchle riešenia bieleho muža/bielej ženy,“ no teším sa práve na to všetko ostatné,“ dodáva. Držíme palce!

Centrum Nepoškvrneného centra Panny Márie pre deti postihnuté vírusom HIV prevádzkuje Slovenská katolícka charita vďaka štedrosti slovenských darcov. Pomôžte nám priniesť deťom v Ugande základnú zdravotnú starostlivosť a vzdelanie. Podporiť ich môžete tu: bit.ly/2svdVSz.

Ďakujeme, že pomáhate s nami!