Eurovoľby 2019 | Slovenská katolícka charita


Eurovoľby 2019

pridal: charita | dátum: 20. mája 2019 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita pozýva Slovákov k volebným urnám do Európskeho parlamentu.

V dňoch 14. a 15. mája na Spišskej Kapitule zasadala Rada Slovenskej katolíckej charity pod vedením svojho prezidenta Mons. Štefana Sečku. Zaoberala sa zložitou situáciou v sociálnych službách, programom rozvoja farských charít, prípravou Národného týždňa charity v dňoch 9. až 15. júna i blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu.

Vo vízii Charity je Slovensko pevnou súčasťou Európskej únie, ktorá

  • rešpektuje ľudskú dôstojnosť a rovnosť všetkých ľudí a ich sociálne práva,
  • podporuje spoluprácu všetkých členov spoločnosti a zvlášť sa venuje chudobným a zraniteľným,
  • presadzuje princíp solidárnosti a usiluje o spoločné dobro.

Slovenská katolícka charita preto vyzýva občanov, aby prišli v čo najväčšom počte k volebným urnám a dali svoj hlas tým kandidátom, ktorí budú tieto hodnoty naozaj presadzovať.

V súvislosti s blížiacimi sa sobotnými voľbami do Európskeho parlamentu spustila Caritas Europa na svojej domovskej stránke www.caritas.eu podstránku venovanú práve blížiacim sa eurovoľbám v duchu hesla Pretože charita chce sociálnu Európu: epelections.caritas.eu. Caritas Europa obzvlášť pozýva urobiť si aj kvíz Vote Watch s 15-timi otázkami, ktorý porovnáva priority používateľa s prioritami poslancov. Na webovej stránke nájdete aj výzvu Caritas Europa na inkluzívnu a vítajúcu Európu, ako aj všeobecné informácie o tom, ako funguje Európsky parlament a ďalšie zdroje, ktoré vám môžu pomôcť pri príprave na eurovoľby.

Zdroj foto: www.europarl.europa.eu, epelections.caritas.eu