Krízový režim počas studených večerov pre ľudí bez domova v Trnave | Slovenská katolícka charita


Krízový režim počas studených večerov pre ľudí bez domova v Trnave

pridal: charita | dátum: 2. februára 2012 | kategória: Aktuality

foto: Michal Fulier

Denne vrátane víkendov až do zmiernenia mrazov (do odvolania) od 18:00hod do 21:00hod. prebieha v Trnave služba Trnavskej arcidiecéznej charity pre ľudí bez domova Streetwork.
Streetworkeri Trnavskej arcidiecéznej charity budú navštevovať miesta pravdepodobného výskytu ľudí bez domova – hl. stanica, hypermarkety, okolie nemocnice, miesta, kde vieme že klienti bývajú bez možnosti zakúriť si (stany, kartóny, spacáky a pod.). Pri kontakte s klientom streetworkeri poskytnú informácie, kam sa dá v týchto chladných mesiacoch schovať, hlavne počas noci, ďalej poskytnú teplý nápoj, jedlo.

Po dohode s Mestom Trnava a správou železnice v Trnave môžu zostať ľudia bez domova na železničnej stanici v Trnave, celú noc. Mestskú nocľaháreň od 17:00hod do 7:00hod denne bude môcť využiť každý, kto bude potrebovať stráviť noc v teple a nemá inú možnosť si to zabezpečiť. Na nocľaháreň ho odprevadí polícia, mestská alebo štátna, je treba volať na tel: 158 alebo 159.

Na Trnavskej arcidiecéznej charite majú ľudia bez domova možnosť zohriať sa, dostať teplé jedlo, čaj, kávu a stráviť čas v teple. Centrum pomoci človeku pri Helenke je v týchto dňoch otvorené od 9:00hod do 17:00hod. V Centre sa vydáva aj teplé oblečenie, teplé jedlo sa podáva cca od 15:00hod.

V prípade, že nájdete človeka, ktorý nemá domov, na ulici, vo dne aj v noci, povedzte mu o ponúkaných službách alebo volajte našich pracovníkov na tel: 0948/091011, môžete písať na pomoc@charitatt.sk alebo na ďalšie kontakty uvedené na www.charitatt.sk.

Ďakujeme všetkým za ochotu pomôcť v tomto ťažkom období.

Pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity

Pre viac info o činnosti Trnavskej arcidiecéznej charity kliknite TU