Ľudia môžu nosiť zimné oblečenie pre ľudí bez domova | Slovenská katolícka charita


Ľudia môžu nosiť zimné oblečenie pre ľudí bez domova

pridal: wp-dev | dátum: 30. novembra 2011 | kategória: Aktuality

foto: Michal Fulier, Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul, Bratislava, 2010

Obdobie Vianoc je predo dvermi. Čas, ktorý dáva priestor na spomalenie uponáhľaných krokov i zamyslenie sa. V teple, kruhu rodiny. Nie každý má možnosť teplo sa obliecť a s radosťou vykročiť do vysvietených ulíc.Zimné obdobie tomu nie je výnimkou. Práve naopak.

Preto sa SKCH rozhodla aj tento rok pridať k iniciatíve pomoci ľuďom v núdzi a to zbieraním teplého šatstva v priestoroch Skladu solidarity, ktorý prevádzkuje na Jasovskej 6 v Bratislave, mestskej časti Petržalka. Zimné bundy, nohavice, rukavice, teplé ponožky, čiapky, ale aj spacáky a teplé deky môžete nosiť do 16. decembra 2011 priamo do Skladu solidarity, ktorý je otvorený štyri dni v týždni a to utorok, stredu, piatok a sobotu od 12.-17.00 hod.

Veci môžete osobne doniesť do 16.12.2011 aj do firmy Z-Finance na Súmračnú 27, 821 02 v Bratislave od pondelka do štvrtka v čase od 10.00 hod. do 14.00 hod alebo poslať poštou. Balíčky s teplým oblečením budú ľuďom bez domova rozdávať zamestnanci a dobrovoľníci Depaul Slovensko, n.o. a to v rámci vianočných trhov v Bratislave od 18. – 22. decembra 2010 na Námestí Eugena Suchoňa.

SKCH a Depaul Slovensko, n.o. sa touto aktivitou pripojí k Monikinej vianočnej kapustnici, kde Nadácia Solidarita, nasledujúc myšlienku pomoci a solidarity s ľuďmi v núdzi, bude v predvianočnom čase 18.-22. decembra na bratislavskom Námestí Eugena Suchoňa ľuďom bez domova podávať vianočnú kapustnicu.