Májové piatky patria Afrike | Slovenská katolícka charita


Májové piatky patria Afrike

pridal: wp-dev | dátum: 18. mája 2015 | kategória: Aktuality

foto: Tomáš Horváth

Bratislava. 18.mája 2015 – Deň Afriky ponúka verejnosti možnosť dozvedieť sa viac o čiernom kontinente. Súčasťou programu sú aj prednášky pre deti, škola afrických tancov či ochutnávka miestnej kuchyne. Podujatie je možné navštíviť do konca mesiaca v Košiciach a v Bratislave. Vstup je voľný.

Od roku 1963 si pripomíname Deň Afriky, ktorý bol ustanovený Organizáciou za zjednotenie Afriky (OUA). Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o tomto kontinente, upozorniť na globálne problémy, prispieť k vylepšeniu medziľudských vzťahov a podporiť snahu o ekonomický rozvoj tejto oblasti. Počas mája sa konajú na Slovensku tri podujatia, ktoré sa zapájajú do tejto osvety. Deň Afriky sa už uskutočnii v Banskej Bystrici 15.5.2015 v Centre Záhrada. Fotografie z podujatia nájdete v galérii.
Najbližšie máte možnosť podujatie navštíviť v Košiciach (Kasárne-Kulturpark) 22.5.2015 a Bratislave (Stará tržnica) 29.5.2015.

Slovenská katolícka charita (SKCH) sa zaujíma o africký kontinent už dlhšiu dobu a v tomto roku organizuje po štvrtýkrát aj kampaň Pôstna krabička pre Afriku. Vďaka jej výnosu dokázala doteraz pomôcť najmä deťom v Ugande. V omto roku sa výnos kampane rozdelí medzi projekty v Ugande a Rwande.
Do zbierky sa môžete zapojiť zaslaním daru na účet SKCH číslo 2944463095/1100, v.s. 221, online prostredníctvom stránky www.postnakrabicka.sk alebo zaslaním darcovskej sms v tvare DMS medzera CHARITA na číslo 877. Cena darcovskej sms správy je 2 eurá. Viac informácií o kampani nájdete na stránke www.postnakrabicka.sk.