Máte chuť pomáhať? Hľadáme dobrovoľníkov | Slovenská katolícka charita


Máte chuť pomáhať? Hľadáme dobrovoľníkov

pridal: wp-dev | dátum: 20. novembra 2012 | kategória: Aktuality

Máš chuť pomáhať?

Zapoj sa ako dobrovoľník do charitatívnej zbierky, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci so spoločnosťou Tesco.

O čo vlastne ide?

Slovenská katolícka charita sa tento rok po prvýkrát rozhodla zapojiť do adventnej zbierky, ktorú každoročne organizuje spoločnosť Tesco.

Od 29. novembra do 22. decembra budú zamestnanci a dobrovoľníci ôsmich charít a 2 neziskových organizácií, ktoré sa do zbierky zapojili, zbierať peniaze v 42 predajniach po celom Slovensku.

Čo je cieľom?

Prostredníctvom vyzbieraných finančných darov budú môcť jednotlivé charit podporiť svoje aktivity a služby, ktoré už niekoľko desiatok rokov poskytujú na celom Slovensku tým najbiednejším, ľuďom starým a chorým, ľuďom na ulici, rodinám v hmotnej núdzi, osamelým matkám s detmi, sirotám, ale aj ľuďom umierajúcim.

Rozhodol som sa pomôcť ako dobrovoľník. Ako sa môžem zapojiť a čo potrebujem vedieť?

Úlohou dobrovoľníka bude spolu v tíme s charitným zamestnancom oslovovať okoloidúcich ľudí, s ponukou prispieť na charitnú zbierku. Káždý dobrovoľník, ktorý prejaví záujem nám pomôcť, dostane samozrejme inštruktáž, kde získa všetky potrebné informácie k výkonu práce.

Zbierať sa bude v Tescu Extra v Petržalke a to od 29.11 do 22.decembra, teda počas štyroch týždňov. Zbiera sa vždy štvrtok, piatok a sobota. Od dobrovoľníka, ktorý sa rozhodne nám pomôcť však požadujeme, aby sa prihlásil aspoň na 2 termíny, resp. 2 dni z celkovej doby trvania zbierky a to medzi 14:00 až 19:00 hod. Minimálna doba, ktorú požadujeme v rámci jedného dňa je teda 5 hodín/1 deň.

V prípade, že Vás táto ponuka oslovila, prosím, kliknite sem (http://bit.ly/TIgQN1) pre vyplnenie krátkeho dotazníka a zaznačenie termínov, v ktorých s vami môžeme počítať. Urobte tak prosím najneskôr do 23. novembra.My vás potom na základe vyplnených údajov skontaktujeme.

Čo tým získam, keď sa zapojím?

Zapojením sa do tejto charitatívnej akcie získa dobrovoľník výbornú skúsenosť z prostredia medzinárodnej organizácie, akou je Slovenská katolícka charita, naučí sa viac o fundraisingu v praxi a v neposlednom rade získa dobrý pocit z vykonanej služby pre ľudí v núdzi.

SKCH zároveň poskytne dobrovoľníkom tričká, menovku, pokladničky, pohľadnice pre darcov a úvodné zaškolenie.

Viac info Vám radi poskytneme na adrese: info@charita.sk; aguado@charita.sk