Materiálna zbierka pre utečencov na Slovensku prebieha úspešne vďaka darcom a dobrovoľníkom | Slovenská katolícka charita


Materiálna zbierka pre utečencov na Slovensku prebieha úspešne vďaka darcom a dobrovoľníkom

pridal: wp-dev | dátum: 23. septembra 2015 | kategória: Aktuality

V súčasnosti prebieha na Slovensku i v zahraničí niekoľko zbierok pre utečencov. Pracovníci projektu Rafael II. sa preto rozhodli presne spísať položky a potreby pre jednotlivé rodiny a deti cieľovej skupiny utečencov na Slovensku. Zoznamu konkrétnych potrebných vecí, ktorý sa nachádza na webovej stránke charitatívnej organizácie, vyvolal pozitívny ohlas a dobrosrdečné reakcie verejnosti nenechali na seba dlho čakať.
V mene Slovenskej katolíckej charity, celého projektu Rafael II., ako aj v mene všetkých konkrétnych klientov, ktorým vyzbierané dary pôjdu, veľmi pekne ďakujeme!

V neposlednom rade sa chceme poďakovať všetkým zainteresovaným dobrovoľníkom, ktorí s nami spolupracujú (napr. doučovatelia všetkých predmetov 8. ročníka ZŠ, ktorí ochotne pripravujete jedného z našich klientov na dokončenie ZŠ, aby mohol vo svojich plánoch a štúdiu pokračovať ďalej, prekladatelia, učitelia slovenského jazyka, tí čo ste v teréne, sprevádzate a asistujete a mnohí ďalší). Veľká vďaka.

O jednotlivých darcoch a konkrétnej pomoci sa budeme snažiť pravidelne informovať.