Medzi utečencami na stanici Keleti v Budapešti | Slovenská katolícka charita


Medzi utečencami na stanici Keleti v Budapešti

pridal: charita | dátum: 8. septembra 2015 | kategória: Aktuality

Pracovníčky Slovenskej katolíckej charity navštívili cez víkend budapeštiansku železničnú stanicu Keleti Palyaudvar, aby odovzdali vyzbieranú materiálnu pomoc a pridali sa k dobrovoľníkom organizácie Migration Aid. Pozrite si zábery zo stanice v Budapešti.

 

4. septembra 2015 – Stanica Keleti Pályaudvar v Budapešti sa dočasne premenila na utečenecký tábor. V posledných týždňoch prichádzalo do Maďarska každý deň v priemere 1500 – 3000 utečencov.

 

4. septembra 2015 – Štvordňové bábätko, ktoré sa narodilo mladým sýrskym manželom v priestoroch toalety budapeštianskej stanice.

 

4. septembra 2015 – Sabah má 29 rokov. Z vojnou zdevastovanej Sýrie uteká so svojím manželom a piatimi deťmi. Na fotke so svojou najstaršou dcérou Aadab, čo v preklade znamená nádej a pracovníčkami Slovenskej katolíckej charity.

 

5. septembra 2015 – V sobotu ráno prichádzajú na stanicu Keleti ďalšie mnohopočetné skupiny utečencov.

 

5. septembra 2015 – Príchodom vyčerpaných utečencov na budapeštiansku stanicu začína rôznorodé poskytovanie pomoci, napríklad vo forme distribúcie jedla.

 

5. september 2015 – Zmobilizovanie svojich síl a upratovanie stanice Keleti. Zber odpadov niektorých skupiniek utečencov po sebe a svojich príbuzných.

 

5. septembra 2015 – Šestnásťročný Rizvan pochádza z Pakistanu. Cestuje sám už takmer 2 mesiace a túži sa dostať do Nemecka.

 

5. septembra 2015 – Prítomní a zainteresovaní dobrovoľníci a ľudia, ktorí priložili ruku k pomoci utečencom v konkrétny deň, ich vyprevádzajú pri odchode smerom na rakúsko-maďarskú hranicu Nickelsdorf-Hegyeshalom, odkiaľ budú ďalej pokračovať do Rakúska a Nemecka.

 

5. septembra 2015 – Malý Sýrsky chlapec na ceste za životom v bezpečí v okne jedného z vlakov smerujúcich na rakúsko-maďarskú hranicu Nickelsdorf-Hegyeshalom.