Na Slovensku začali 3. európske sociálne katolícke dni | Slovenská katolícka charita


Na Slovensku začali 3. európske sociálne katolícke dni

pridal: charita | dátum: 18. marca 2022 | kategória: Aktuality

Na Slovensku začali 3. európske sociálne katolícke dni, ktorých hlavnou témou je Európa za hranicami pandémie: nový začiatok. Otváraciu svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave slávil bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska. Na jej úvod zaznela modlitba za mier na Ukrajine, ktorú predniesol ukrajinský gréckokatolícky kňaz Andrij Yevchuk, ktorý pôsobí v Bratislave a má na starosť pastoráciu ukrajinských gréckokatolíkov.

Podujatie, ktoré trvá od štvrtka 17. do nedele 20. marca 2022 v Bratislave, je možné sledovať online v slovenskom, anglickom a talianskom jazyku na stránke www.catholicsocialdays.eu (v časti Streaming). Sledovať je možné privítanie, predstavenie témy, tri hlavné témy a záverečné zhrnutie. Dôvodom sú pandemické obmedzenia. Podujatie sa otvára aj zakončí svätou omšou. Obe prinesie naživo katolícka TV LUX. Záverečnú svätú omšu bude v nedeľu 20. marca o 12:00 sláviť z katedrály kardinál Jean Claude Hollerich, SJ, predseda Rady európskych biskupských konferencií. Okrem toho bude túto udalosť reflektovať TV LUX aj vo svojom spravodajstve. Všetky záznamy bude neskôr možné nájsť aj v archíve TV LUX.

Európske sociálne katolícke dni organizuje Komisia biskupských konferencií Európskej únie (COMECE), Rada európskych biskupských konferencií (CCEE)) a Konferencia biskupov Slovenska (KBS) v spolupráci s Dikastériom pre integrálny ľudský rozvoj.

Zdroj: Konferencia biskupov Sloveska, www.tkkbs.sk