NÁDEJ PRE INDIU ako téma relácie na STV2 | Slovenská katolícka charita


NÁDEJ PRE INDIU ako téma relácie na STV2

pridal: wp-dev | dátum: 13. decembra 2010 | kategória: Aktuality

Na svete sú milióny detí s rôznymi osudmi.

Mnoho z nich má štastné detstvo. Avšak iné žijú v chudobných podmienkach, trpia hladom a nedostatkom pitnej vody, nemajú prístup k liekom a nemôžu si dovoliť chodiť do školy. Iné trpia následkami prírodných katastrof a ťažkým životom v chudobných rozvojových krajinách.

V rámci projektu Adopcia na diaľku®, ktorý pred 14 rokmi začala realizovať Slovenská katolícka charita (SKCH), slovenskí darcovia pomáhajú deťom v Indii a Albánsku, od nového roka i na Haiti a vo Vietname.

Projekt ADOPCIA NA DIAĽKU® s témou Nádej pre Indiu

bude divákom v priamom prenose predstavený v diskusnej relácii

Sféry dôverné dňa 16. decembra 2010 o 22:00 na STV2

Na začiatku relácie budú môcť diváci vidieť v exluzívnej premiére dokumentárny film “Nádej pre Indiu”.

Diskusie sa zúčastnia výnimoční hostia:

sestra Joicy – sestra z Misijnej kongregácie Kráľovnej apoštolov – podá obraz o ťažkých podmienkach detí v indickom štáte Karnataka, kde najmä dievčatá z nižších kást sú už v mladom veku nútené k sobášom či prostitúcii.

sestra Elena, FMA – sestra saleziánka – divákom z vlastných skúseností priblíži život a situáciu rodín v albánskej osade Bredget, kde väčšina detí je negramotných.

Radovan Gumulák – generálny sekretár SKCH – porozpráva svoje dojmy z pobytu na Haiti a vo Vietname, kde mnohé deti sú HIV pozitívne a siroty.

PhDr. Ľubica Mižičková – dlhodobý adoptívny rodič a zároveň psychologička – povie pohľad zo strany psychológa na takúto formy pomoci núdznym deťom.

Peter Bíly – mladý úspešný podnikateľ, ktorý pomáha dvom indickým deťom, vysvetlí vnútorný význam svojej pomoci.

Mária Takáčová – koordinátorka projektu Adopcie na diaľku®, ktorá na ňom pracuje už vyše 10 rokov, priblíži osobné príbehy slovenských dobrodincov i osudy niektorých podporovaných detí.

Divákov, ktorým záleží na šťastí a osude všetkých detí,

a chceli by sa o projekte Adopcia na diaľku® dozvedieť viac, týmto srdečne pozývame k sledovaniu tejto

diskusnej relácie vo štvrtok 16. decembra o 22:00 na STV2.

Na projekt Adopcia na diaľku® vlastní SKCH ochrannú známku Úradu priemyselného vlastníctva SR.

SKCH sprostredkováva túto pomoc pre Indiu (od roku 1996), Albánsko (2005), Haiti a Vietnam (od roku 2011). Vďaka ľuďom ochotným pomôcť bolo doteraz podporených viac ako 2200 detí, ktoré dostali možnosť navštevovať školu a rozvíjať ďalej svoj potenciál.