Na svete sú milióny detí s rôznymi osudmi.
Mnoho z nich má štastné detstvo. Avšak iné žijú v chudobných podmienkach, trpia hladom a nedostatkom pitnej vody, nemajú prístup k liekom a nemôžu si dovoliť chodiť do školy. Iné trpia následkami prírodných katastrof a ťažkým životom v chudobných rozvojových krajinách.
V rámci projektu Adopcia na diaľku®, ktorý pred 14 rokmi začala realizovať Slovenská katolícka charita (SKCH), slovenskí darcovia pomáhajú deťom v Indii a Albánsku, od nového roka i na Haiti a vo Vietname.
Projekt ADOPCIA NA DIAĽKU® s témou Nádej pre Indiu
bude divákom v priamom prenose predstavený v diskusnej relácii
Sféry dôverné dňa 16. decembra 2010 o 22:00 na STV2
Na začiatku relácie budú môcť diváci vidieť v exluzívnej premiére dokumentárny film “Nádej pre Indiu”.
Diskusie sa zúčastnia výnimoční hostia:
sestra Joicy – sestra z Misijnej kongregácie Kráľovnej apoštolov – podá obraz o ťažkých podmienkach detí v indickom štáte Karnataka, kde najmä dievčatá z nižších kást sú už v mladom veku nútené k sobášom či prostitúcii.
sestra Elena, FMA – sestra saleziánka – divákom z vlastných skúseností priblíži život a situáciu rodín v albánskej osade Bredget, kde väčšina detí je negramotných.
Radovan Gumulák – generálny sekretár SKCH – porozpráva svoje dojmy z pobytu na Haiti a vo Vietname, kde mnohé deti sú HIV pozitívne a siroty.
PhDr. Ľubica Mižičková – dlhodobý adoptívny rodič a zároveň psychologička – povie pohľad zo strany psychológa na takúto formy pomoci núdznym deťom.
Peter Bíly – mladý úspešný podnikateľ, ktorý pomáha dvom indickým deťom, vysvetlí vnútorný význam svojej pomoci.
Mária Takáčová – koordinátorka projektu Adopcie na diaľku®, ktorá na ňom pracuje už vyše 10 rokov, priblíži osobné príbehy slovenských dobrodincov i osudy niektorých podporovaných detí.
Divákov, ktorým záleží na šťastí a osude všetkých detí,
a chceli by sa o projekte Adopcia na diaľku® dozvedieť viac, týmto srdečne pozývame k sledovaniu tejto
diskusnej relácie vo štvrtok 16. decembra o 22:00 na STV2.
Na projekt Adopcia na diaľku® vlastní SKCH ochrannú známku Úradu priemyselného vlastníctva SR.
SKCH sprostredkováva túto pomoc pre Indiu (od roku 1996), Albánsko (2005), Haiti a Vietnam (od roku 2011). Vďaka ľuďom ochotným pomôcť bolo doteraz podporených viac ako 2200 detí, ktoré dostali možnosť navštevovať školu a rozvíjať ďalej svoj potenciál.